Muchovník



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
10.11.2008 13:14

Byl v kontejneru, zasadila jsem bez stříhání. V zahradnictví mi ukázali jejich, asi 2 m keř a stříhat se může podle potřeby.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 224.30 (?), 10.11.2008 11:36

Diky za odpověď, ještě 1 dotaz, jak se stříhá v prvních letech po výsadbě? Fany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 10.11.2008 13:14

Byl v kontejneru, zasadila jsem bez stříhání. V zahradnictví mi ukázali jejich, asi 2 m keř a stříhat se může podle potřeby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 4.12.2008 12:49

Zkoušel jste někdo muchovník množit řízky, očky,roubováním?Děkuji.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk52 - (7) - 149.167 (?), 5.2.2009 21:18

Objednal jsem muchovník - odrůdu Martin z ekofarmy v Úpici v lednu 2008. Rostliny přišly v pořádku v květináčích.  Zasadil jsem je do země na jaře a ještě ten rok jsem ochutnal pár kuliček. Na svých stránkách mají popis odrůd, výsadbu, pěstování a sklizeň zdokumentovanou spoustou obrázků, takže jsem věděl co objednávám. Vřele doporučuji. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.2.2009 22:52

Muchovníku je více druhů, některé jsou uváděny jako chutnější a sladší, některé mají chuť jen průměrnou. Ale krásné jsou všechny.Doporučuji přečíst články a prohlédnout fotky na Google!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.164 (?), 10.2.2009 11:46

Muchovníků je moc druhů, mnohé se na ovoce nehodí.Nejlepší odrůdy na světě mají právě na té farmě= odrůda Smoky,  pak Northline.   dobré jsou i Thiesen a Martin, ale ty už moc rostou. musejí se hodně zakracovat, držet nízko. U nás školky mají většinou botanické, některé z nich jsou také dobré.dokonce i sladší ale zas málo plodí.

Bormato je sklízejí a prodávají plody někde v supermarketu. z toho lze vzít i semena a vyset si je.Lépe vyset na už koncem léta a nechat pod sněhem a na jaře to klíčí jako skoro všechno.jen zelenina a kytky rostou hned po vysetí na jaře.

Bormato prý obnoví prodej sazenic asi v květnu. Zatím posílali nejméně 4 sazenice po 150.-kus.  ale mají zásluhu že to dovezli z kanady jako první a dokážou to i množit in vitro což dobře zachovává vlastnosti. Zeč semen už nemusí zůstat vlastnosti úplně dobré.ty zůstanou tak u každé druhé rostliny ze semen podle Gausovy křivky.  Něco nového dotáhnout sem je velká práce, trvá to i půl roku i rok,  a další práce je to rozmnožit a prodávat.
Na tom mají zásluhy nadšenci.  Š lo by tak dělat ještě moc jiných druhů ovoce. Potřebný je rakytníky-ruské a čínské odrůdy.Pak ovocné hlošiny/eleagnus multiflora velkoplodý a jiné druhy eleagnus s jedlými plody. U nás v parcích rostou eleagnusy ale nejedlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.138 (?), 4.5.2009 14:25

Take mam tri sazenice z Bormata a jsem spokojena. Rostou krasne vsechny tri a ze semen bych se s tim nepiplala. Akorad by si meli pohlidat, aby byly popsany poctive odrudy. 

Jsou od nich sice sazenice drazsi, ale na chuti se mi to pak doufam vynahradi. Jsou pry krasne i na podzim, tak nam ozdobi i zahradu.  

JANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 4.5.2009 23:04

očkování i roubování by snad mělo jít.nezkouišel jsem když to jde semeny je to jednoduché.
Ty z bormato smoky a northline rostou tak do 3,5m, a Thiesen a martin asi5m proto krotit včas za mlada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 11.5.2009 9:08

Muchovník má velkou budoucnost, problém je v tom, že dobrých odrůd je málo k dostání.Kromě dobrých odrůd se osvědčil Amelanchier lamarckii i ten se těžko shání. Snad vždy bude nedostatek sazenic i mnoha dalších druhů ovoce jako třeba arbutus unedo, zizyphus jujuba, asimina triloba, diospyros virginiana.A taky keřové višně. z nich jen prunus tomentosa jde ze semen snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 13.5.2009 10:07

Nedalo mi to a po přečtení této diskuze jsem si z Bormata tři sazenice objednala. Martin, Northline a Smoky. Tak jsem zvědavá a těším se na plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika