Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav



host - 0.44 (?)
20.10.2018 19:41
Jedna taková rostla (ano, rostla) v Kralupech nad Vltavou, než ji nějací inteligenti pokáceli. Pokoušel jsem se ji namnožit řízkováním, bohužel bez úspěchu. Nicméně mám dva semenáče, zatím ještě nepolodící. Na tom místě rostly dvě moruše, jedna byla nejspíš bílá s plody pěkně velkými a druhá černá s menšími plody. Semenáče budou pravděpodobně losem do loterie, protože genetika je mocná čarodějka. Pro úplnost přikládám obrázek plodů, co na moruši rostly.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
jiri_zak - (15) - 107.18 (?), 20.2.2018 6:13, zobrazeno: 15441x

Dobrý den. Věděl by někdo, prosím, o nějaké pěkné velkoplodé moruši? Jezdím z HK do Ml.Boleslavi do práce, tak ideálně někde po cestě, abych si mohl střihnout roub...;-) Mám na zahradě pár semenáčků a rád bych je zkusil zkultůrnit. Děkuju za info, JŽ.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 112.231 (?), 20.2.2018 14:22

Morušovníky - Mulberry trees - Morus

Kdybyste jel na ostravsko, doporučil bych místa osobně. Při roubování hodně štěstí, u mě ujímavost zimních roubů byla malá a očkování bez úspěchu. Ale pravda rouboval jsem albu a nigru na rubru a kagyamae

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jiri_zak - (15) - 107.18 (?), 22.2.2018 10:17

Děkuju Vám za odpověď. Tento web znám, několik zajímavých míst jsem zde objevil a některá už i prozkoumal, ale všechno to jsou jen moruše "o trochu větší než nehet", tedy žádná s velkými plody, které by způsobily, že by moje paní vzala moruši na milost a já si ji mohl za zahradě ponechat (neb zahrada je spíš zahrádkou). Kdysi jeden z bývalých kolegů přinesl na ochutnání černá monstra délky 4-5cm, ale na ty jsem zatím nikde nenarazil a na kolegu kontakt nemám. Takže to zkouším přes "zdejší "učenou společnost".;-) Děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 22.2.2018 11:12

Pokud chcete spořit místo, naroubujte převislou. Ale největší "monstra" na převislé mají přes 1cmwink. Přivlekl jsem si řadu roubů a řízků, některé z ciziny, ale jak jsem psal, ujímavost celkem nízká. Z roubů, které jsem použil, zatím rostou malé plody, některé ještě nezaplodily a já bordelář si je neoznačil. Některé jsem také nařízkoval a čekám, co vyroste. Na fotkách jak by to mohlo vypdat... a jak to vypadáindecision

Kalábrie
Kalábrie
Kalábrie
Kalábrie
doma :-)
doma :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jiri_zak - (15) - 107.18 (?), 22.2.2018 12:17

Převislou jsem narouboval vloni na jaře a dokonce i zaplodila - měla celý jeden plod, ale drobný. Uvidím, třeba se to trošku zlepší až stromek zesílí.

Kdesi na tomto webu jsem četl o řezu moruší a tedy možnosti mít rozumně velký strom a přitom, teoreticky, větší plody. Tak bych to rád zkusil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 22.2.2018 13:21

V té Kalábrii některé stromy řežou každý rok na krátké patky asi 20cm viz foto. Moruše se s tím velmi dobře vyrovnává, aspoň v podmínkách jižní Itálie, ale samosebou namísto desítek kg sklidí moruší mnohem méně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
R.F. - (7) - 48.251 (?), 23.2.2018 23:04

Dobrý den. Mám velkoplodou moruši na zahradě v Jaroměři, tak jestli máte zájem napište mě na vás kontakt do soukromé zprávy. Je to moruše černá (nigra). foto na ukázku není moc ostré, ale jiné nemám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.44 (?), 20.10.2018 19:41
Jedna taková rostla (ano, rostla) v Kralupech nad Vltavou, než ji nějací inteligenti pokáceli. Pokoušel jsem se ji namnožit řízkováním, bohužel bez úspěchu. Nicméně mám dva semenáče, zatím ještě nepolodící. Na tom místě rostly dvě moruše, jedna byla nejspíš bílá s plody pěkně velkými a druhá černá s menšími plody. Semenáče budou pravděpodobně losem do loterie, protože genetika je mocná čarodějka. Pro úplnost přikládám obrázek plodů, co na moruši rostly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.225 (?), 25.2.2018 19:34
Ahoj přímo v HK u Hučáku stojí velký strom moruše s černými plody vždycky když to zraje pod stromem na cestě je černo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jiri_zak - (15) - 107.18 (?), 2.3.2018 15:27

Ahoj.Ano ano, o těch moruších u Hučáku vím, chodil jsem tam cestou ze špitálu na černé, bílé i takové "šedivé" (ty byly nejsladší). Ale před časem jsem šel kolem a zjistil jsem, že je něco pokácené a myslím si, že je to i ten strom s "většími černými", ze kterého jsem si chtěl vzít roub. Z toho důvodu se pídím po nějakých dalších větších plodech moruše, kterou bych se pokusil naroubovat (pravděpodobně využiju nabídku z Jaroměře, neb Trnavská by měla mít velké plody). Jinak, za mě má naleziště u Hučáku 1*.;-) Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika