Moruše - co jí je?



host - 97.18 (?) 
19.3.2018 21:18, zobrazeno: 4214x

Zdravím, potřebovala bych poradit s převislou moruší. Mám ji asi 4. rokem. Již vloni jsem si všimla, že kmen je poraněný a okolí vypadá jako mokré. Teď v březnu vypadá takhle (viz. přiložená fotka).

Co jí je? A můžu jí nějak pomoci? Nerada bych o ni přišla.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 20.3.2018 8:17

Že by mrazová prasklina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.50 (?), 20.3.2018 10:27

Ještě jsem zkoušela dohleda a mohla by to být i prasklina suchem (je na zahradě, kam se nedostanu tak často). Viděla jsem tu prasklinu i vloni, ale měla okolo jen tu tmavší plochu (vypadá to, jako vlhké), myslela jsem, že se dokáže zhojit sama. Ale letos to vypadá hůř, asi k tomu přispěl i ten mráz.

Co ted? Zamazat balzámem? A mám to něčím stříkat před zamazáním jako prevenci houbovým chorobám. Pokud ano, čím?

KI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 20.3.2018 13:31

Prasklina suchem u moruše určitě ne, tyhle stromy zvládají sucho celkem s přehledem.

Z rány odloupat volnou kůru, celé to začistit a přetřít balzámem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.9 (?), 20.3.2018 11:40

Vypadá to hodně jako mrazová prasklina, i když první, co mě napadlo, byla kočka brousící si drápky. (Ale na tu je to asi vysoko, že?)

Opatrně nožem odloupnout suchou kůru a podívat se, co je pod tím. Pokud to zavaluje, je dobře, pokud to bude černé a ani náznak hojení, tak zkusit vyčistit do zdravého, přetřít třeba naředěnou Sulkou a pak balzámem. Totéž se samozřejmě může udělat i pokud to zavaluje - je lepší špatnou kůru odstranit, ať tam nezalezou "červi".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 20.3.2018 14:48

Lev s jedním drápem??

Já mám na takové nátěry latex s rozmíchaným kuprikolem do zelena. Pokud to je jen mrazová prasklina tak to dá, moruše rány hojí excelentně, ale neměla by tam téct voda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.18 (?), 20.3.2018 18:08

Děkuji všem za reakce. Zkusím to tedy očistit a zatřít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 5.4.2018 12:28

u mna tiez, dokonca double :D



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika