Moruša



Mária - (8) - 68.16 (?) 
2.3.2014 14:32, zobrazeno: 5303x

Mám morušu, kúpila som ju minulého roku zasadenú v kvetináči.Mala by to byť moruša čierna, predpokladam, že bola množená vegetatívne, lebo mi ju kázali zasadiť hlbšie .  Mám ju nechať takto, ako je alebo sa pokusiť vypestovať jeden kmeň? Vetviť sa začína len 10 cm od zeme. Poradite ako ju rezať?                Ďakujem  



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.16 (?), 22.4.2018 19:38
Čierna moruša má nábeh na peknú úrodu (foto). Citlivosť moruší na neskoré jarné mrazy je ale v našej lokalite veľká, takže realita bude jasnejšia až niekedy v polovici mája. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 23.4.2018 13:08

Na těch prvních snímcích mi přijde, jako bych viděl jen tyčinky a samčí kvety? Ale nejsou dost ostré.. Já se takto napálil před lety zakoupením stromečku, ze kterého se vyklubal samec M. rubra a tak jsem 2 roky systematicky přeočkovával a rouboval. Očka se nikdy neujala, u jarních roubů za kůru tak 50%. Rouby jsem odebíral v okolí a na J. Moravě ze stromů s velkými plody, takže nevím, kde se stala chyba, ale letos prvně kvete a morušky jsou malinké. Zato na moruši, kterou jsem koupil v marketu a zasadil v rámci ozeleňování pustých městských ploch za plotem letos nasazeny zhusta květy o délce asi 4cm (foto). Takže asi budu doma přeroubovávat. Přitom loni po jarních mrazech vykvetla ze sekundárních pupenů a měla malinké sotva půlcentimetrové plůdky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 22.4.2018 20:55

Teoreticky by tak růst mohla, pokud by nebyla oplocena. Já bych však spíš doporučoval zapěstovat korunku asi v 80 cm nebo i výše tím, že odstraníte ostatní výhony. Např. tak, jak je to naznačeno na obrázku.

Moruša s odstraněnými větvemi
Moruša s odstraněnými větvemi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika