Množení angreštu



mabu - (1) - 225.241 (?) 
6.9.2017 20:49, zobrazeno: 6365x

Ahoj. Mám dotaz.  U keřového angreštu vyrůstá ze země nový výhonek asi 5 cm od kminku. Je možné ho odříznout i s kořínky -- a bude normálně plodit?  A kdy toto odříznoutí provést? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 106.109 (?), 6.9.2017 21:45

Ano určite možno. Lepšie po opade listov na jeseň, alebo skoro na jar pred pučaním. Pokiaľ by bolo korienkov málo, treba zostrihnúť, alebo preriediť výhony aby Ste docielili dobrý rast v ďalšom roku. Plodiť bude normálne ako matečná rastlina. Dá sa to urobiť aj zámerne - niekedy v júni ponoriť mladý výhon do zeme, vrchol výhonu musí trčať nad zem. Do jesene Vám krásne zakorení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 7.9.2017 7:03

Může jít i o semenáč s nejistou kvalitou plodů. Pokud je to nový výhon stávajícího keře, je nejlepší ho nechat tam, protože bude ještě plodit v době, kdy z těch letos plodných už budou přestárlí kandidáti na odstranění-normální, průběžná generační obměnaenlightened. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 7.9.2017 8:42

Milý SPCH. U rybízu by to bylo tak správně (normální), ale u angreštu je lepší keř nepřehušťovat a při přesazování si ověřit, jestli jde o kořenový výmladek původní odrůdy a nebo plevelný semenáč.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 7.9.2017 10:39

Vážený SfK, sarkasticky míněného milého mi netřebalaugh. Zadav. vlákna chce nejspíše namnožit kvalitní, chutný angrešt-v tom jsem, pravda neporadil. Jen jsem preventivně opatrný, nevím, zda je původní keř málo, či více hustý, než je žádoucí, ani to, jestli je nový výhon mocný prut, nebo padlím napadený proutek a má-li už dost svých nadějných kořenů-ostatně to už naznačil jiný radič. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.9.2017 12:17

Angrešty kupodivu ochotně vytvářejí semenáčky z popadaných plodů. Mám pod keři mulčovací textilii s rozpadlou štěpkou a semenáčkům se v ní docela daří. Rozpoznat semenáčky (s drobnými lístky) od silných výmladku matečného keře je ovšem snadné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika