Maliny - osvedcene odrody 2018



Stránky: 1,  2   
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?) 
17.9.2018 17:30, zobrazeno: 8224x

Zdravim vas vsetkych, ake mate nove skusenosti s malinami po niekolkych rokoch pestovania..ktore maliny by ste urcite odporucili..?

Dakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 20.9.2018 20:26

Dobry den, nikto nereaguje tak zacnem ja... chcel by som vysadit dva 6 metrove pasy malin na drotenky mal som vybrate odrody GLEAN AMPLE a HIMBO TOP dostal som sa aj k prispevku, kde je pisane ze HERITAGE je tiez dobra, pripadne som nasiel ze POLKA je velmi dobra aj chut aj vynos a niekto iny napisal ze POLKU vykopal ze bola bez chuti, tiez som nasiel odrodu HIMBO TOP ktoru si niekto chvalil a niekto zatracoval.. moja poloha je slnecna 450 mnm [vid foto]..vsetky prispevky su starsie co su tu a urcite mate nove skusenosti s malinami..Ti z vas ktori mate maliny a vyskusali ste ich uz viacej odrod iste viete poradit ktore vam tak prirasli k srdcu ? mozete napisat aj odrody ktore ste vykopali a preco ste ich vykopali. je to ako s kazdym ovocim, skusenosti su z roka na rok uplne ine. rad by som skusil jednorodiace a dvakrat rodiace..dakujem vam


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 21.140 (?), 23.9.2018 13:19

Já jsem hodně spokojená s odrůdou GLEN AMPLE, šlahouny jsou mohutné a obsypané obrovskými velmi chutnými plody. Rovněž mě letos potěšila POKUSA, roste spíše keřovitě, plody jsou tmavší a kompaktnější než u GA a chuťově vynikající. Letos maliny dostaly vodu v ideálním období a ocenily slunečné počasí, výsledkem byla obrovská úroda a já mám plnou mrazničku. Povzbuzená letošním úspěchem jsem si za odměnu přikoupila odrůdu GLEN COE, která už ukázala několik fialových plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 23.9.2018 22:06

Aj ja som sa prave rozhodol ze asi zasadim iba letne GLEN AMPLE.. cital som niekde ze je nejaky novy krizenec s odrody GLEN AMPLE prikladam video - vola sa OCTAVIA ale skusenosti su zrejme iba v rusku a polsku, u nas som nenasiel ani vela obchodov co ju predava.. premyslal som aj nad odrodou HIMBO TOP ale myslim ze v mojej polohe by asi nic z nej nebolo ak by som ju chcel iba na jesenny zber.. dakujem vam za odpoved 

peter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.95 (?), 24.4.2021 22:26

Má čierna malina Glen Coe tŕne alebo je bez tŕňov? Ako ste s ňou spokojní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?), 29.4.2021 19:45

Mel bych dotaz. Zasadil jsem na podzim prostokorenne sazenice malin. A vetsina jeste neroste, neni videt pupen nic. Nektere rostliny rasici pupeny maji, jine maji novy vyhon (no teda par listecku u zeme zatim). Ale vetsina vubec nic a vypadaji jako suchy klacek v hline. Bude z toho jeste neco, nebo mam davat nove sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.186 (?), 30.4.2021 6:57

U malin musí především narůst nové výhony z tzv, podzemního pupenu. Právě proto by se maliny neměly sázet hluboko. protože pak nový výhon vrstvou zeminy nemusí prorůst. Ta "palice" obrůst nemusí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.4.2021 8:58

Pro Kvark-klid, vyčkejte, nenechejte místo výsadby přeschnout a ani ho nepřelejte, odstraňujte opatrně-raději prsty dobře rozpoznaný plevel. Nové, mladé výhonky se objeví, může to trvat i několik měsíců, budou prorážet zeminou i ve větší vzdálenosti od mateřských kolíků- i 20cm bokem není nic neobvyklého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 7.7.2021 16:37

Nemám už teď přehled o novějších odrůdách, ty staré ale letos pěkně zaplodily. Nejvíc mně pořád stejně chutná ta ZEVA dvojka. Malinoostružina Tayberry se mi zdá dost kyselá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 123.46 (?), 4.8.2021 19:01

Tayberry jsem dnes vykopala do háje zeleného, kyselý hnus. Hodila jsem tam žlutou malinu Golden Everest, prý by měla být dobrá... tak uvidím smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika