Maliny, ostružiny - přesazení



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?) 
20.8.2010 10:55, zobrazeno: 40799x

Dobrý den, po vyměření pozemku jsme zjistili, že sousedův plot mení tam kde by měl být a tak musíme přesadit tříleté rostliny malin a ostružin, poradíte prosím kdy je nejvhodnější doba a jak moc setřihnout a pod.Předem moc děkuji Micuko

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 66.105 (?), 20.8.2010 22:45

Jde to na jaře a asi i na podzim. Letos na jaře jsem dal známým několik sazenic malin sestřižených na 50 cm. Byly několik dní v kyblíku než je zasadili, ale chytlo všechno. Pokud nemáte nějakou citlivou odrůdu, mělo by to jít snadno. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.8.2010 7:06

Mimmo, jen tak namátkou na co si vzpomenu, Navaho,Tayberry, Thornfre.Přesazení čeká také Klanosprašku Čínskou, Kustovnice,Kanadskou borůvku Amur a Altaj aj.Jsme z toho trochu nešťastní, hlavně maliny a ostružiny už začaly bohatě plodit.Zatím díky, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.8.2010 7:43

Trochu jsem se upsala, Kanadskou borůvku + Kamčatskou Amur a Altaj.Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.135 (?), 21.8.2010 15:47

Přesaďte vše raději na podzim. Rostliny stihnou částečně ještě zakořenit a neměl by jste přijít o úrodu. Přesazené na jaře potřebují větší péči - častější zálivku. Maliny na podzim zakraťte obvyklým způsobem. Pokud máte remontantní (asi ano), tak je před vykopáním sestříhněte až u země, vykopejte a zasaďte na nové místo asi o 5 cm hlouběji. Na jaře vypustí nové pruty na kterých budete mít úrodu. Ostružiník po odplození a před vykopáním zbavte suchých a slabých výhonů. Pokud chcete obětovat úrodu na příští rok, tak můžete také ostříhat vše. Příští rok by vám narostly nové šlahouny a další rok úroda. Chcete-li mít příští rok ostružiny, tak nelsilnější ponechané výhony můžete i nemusíte zastřihnout. Já bych zakrátila výhony asi na 1,5 m. Na takové opatrné přesazení by měli být dva. Po přesazení nezapomeňte pruty vyvázat k opoře. Tak bych to udělala já.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 21.8.2010 16:59

Mimmo děkuji.

Péťo, tady trochu větší díky, takto jsem to potřebovala vysvětlit.Super, hlavně jste mě uklidnila, že je šance na přežití rostlin.Nedá se nic dělat úrodu asi jeden rok oželíme.

Hezký den oběma, Micuko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika