Maliny



Stránky: 1,  2   
vozbrouk - (3) - 153.4 (?) 
22.4.2018 17:36, zobrazeno: 13521x

Dobrý den, můžete mi poradit s ploděním malin? Měli jsme na zahradě velký úsek, kde jsme měli maliny, asi 10x10 m.   Ale jeden rok z ničeho nic, všechny maliny přestali plodit, ikdyž každý rok vyrostou nové výhony, ale ty neplodí. Co se mohlo stát?  Toc je něco napadlo? Dále jsem si koupil jeden proutek malinčí, který stál 130 Kč. :-(  Když bych chtěl zase tak velké množství, tak se nedoplatím.  Kam toto malinčí mohu nasadit? Na to staré místo, co dříve? To asi ne...   Nové výhony malinčí tam pořád roste, ale neplodí. Poradte mě. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.180 (?), 22.4.2018 20:29

Ved nechaj tie jednorocne maliny na dalsi rok, na druhy musia zarodit inac si kupil ujovinu... Co sa mi nezda. Ked niesu remont. Tak ti nezarodua, az dalsi rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.3 (?), 22.4.2018 20:53

Ja bych radil zmenit zahon    10x10 m neni idealni rozmer   k vuli pleti   idealni je 10 nebo 15 m x 2m aby bylo mozno vyplet z kazde strany      pohnojit celerit    siran draselny  super fosfat ale s rozumem za 14dni muzete sadit odkopky od sousedu nebo znamych nebo vase spon 40x 40 cm      za takovou sazenici 130 kc bych nedal   to nejsou prodejci to jsou zbohatlici    jinak vam preji peknou urodu malin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.180 (?), 22.4.2018 21:23

Ale no tak, menit zahon ak mu VOBEC neplodi??? Chyba je v systeme, ieze plodi male, malo ale NEPLODI!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.79 (?), 22.4.2018 21:27

a neměly by se maliny sadit do úzkejch řádků, místo do takovejchle bloků roští? aby měly dost sluníčka...

Nemáte náhodou maliny, co plodí na dvouletým dřevě a nezačali ste po sklizni kosit všechno u země, že ne? Páč esli jo, tak to se plodů nedočkáte:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.254 (?), 3.5.2018 22:39

Dobrý večer, uz asi 2 roky mi rostou maliny, ale cim dal vic jsou asi plané slabé, je jich hodne.Co je spatně nebo delam spatne, ze nerostou silne pruty?Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.228 (?), 3.5.2018 22:44

Hnojíte? Nastlat kompost nebo uleželý hnůj - spotřebují dost živin. A mají rády zamulčování, třeba posekanou trávou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 4.5.2018 7:15

...a před dvěmi roky nerostly proč-nebyly, nebo tzv. trčely? Jakou sílu prutů si představujete? Mají výhony nějaké další neduhy-jinou barvu pokožky, boule...?No, hlavně, že dobře rodí-nebo ani to není ok? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.75 (?), 4.5.2018 10:45

Dovodov moze byt velmi vela. Osobne by som rozhodne nepodcenoval vplyv odrody. Schvalne som kupil kedysi 5 odrod a negativnym vyberom mi zostali len Polka, Tulameen a Chilliwack. Na nich mam nadherne plody a je ich vela. Canby a Gradina prinasaju len take mrnave cervene gulicky, ani to nevyzera ak malina. Mozno uz pri kupe boli zavirene, alebo doslo k zamene. Alebo doplatili na to, ze rok po vysadbe v nedostatocnej vzdialenosti (<2m) od nich behal jeden pribuzny s roundupom. Neviem. Ale keby som mal vysadene len tie, tiez by som sa nevedel dopatrat priciny, co je s nimi. Podmienky maju rovnake ako tie prve tri, ktore exceluju.  Vo vyzive problem nebude, Canby aj Gradina rastu ako besne. Maliny podla mojich skusenosti nevyzaduju extra vyzivu, je to burina, ale pre pekne plody je potrebne, aby netrpeli suchom. Ak mate zabezpecenu zavlahu (vlhko ale nie mokro), tak by som skusil vysadit nejaku certifikovanu nezavirenu sadbu, napriklad mnou uvedenych troch odrod. Minimalne Tulameen a Polka su dostat prakticky vsade.

Trnavsko 145 mnm. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.254 (?), 4.5.2018 19:56

Děkuji za rady, prave je moc nehnojim a vody maji jen co naprsi.zkusim pohnojit zalit...,ostriham ty plane a uvidim asi az pristi rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika