Maliny



host - 173.17 (?) 
10.7.2017 17:42, zobrazeno: 5339x

Když už to jaro tak blbě s tím ovocem dopadlo, tak jsem si říkal, že aspoň ty maliny budou. Minulý týden jsem natrhal takovou menší misku a zbylo tam ještě plno úplně nedozrálých. Tak jsem si řekl, že počkám týden a pak si pěkně zralé maliny natrhám. Dnes jsem se přihnal na sklizeň a byl jsem překvapen. Na tom kousku malinoviště byly stovky včel (asi samotářky nebo nějaké podobné), na každé malině seděly tři, čtyři někdy i pět, když jsem je rukou odhrnul, tak už malina byla stejně zčási vysátá. Je to asi tím strašným suchem, že se do toho ty včely daly. Nikdy jsem na malinách nějaké včely neviděl. Nakonec jsem se rozhodl, že jim už ty maliny nechám, ony jsou na tom hůř než já. wink

           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.114 (?), 10.7.2017 18:02

Stává se to. Ony ty chudiny opravdu nemají co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 10.7.2017 19:48

My jsme to měli vloni, ale pak zaschnuly i ty maliny, protože tu nekapnulo tři měsíce. Letos párkrát alespoň tam, aby k nám dotekla voda v potokem a bylo je čím zalít. Letos jsme je stejně, jako ostatní drobné ovoce museli celé zasíťovat, protože vloni jsme tak zaváhali s jahodama a během jednoho dne byla úroda v tahu. Letos kosi a drozdi ožrali jen muchovníky, protože na zasíťování jsou moc velké a stejně byly přemrzlé, tak těch pár kuliček nestálo za snahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 10.7.2017 19:53

yes-dobře Vám i včelkám takwink. Já toto chutné ovoce sklízím ob den, po zahradě máme několik různě velkých pítek, jsou i hluboká-aby dlouho sloužila, zabezpečená proti utonutí tvorů. SPCH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 10.7.2017 19:55

Reagoval jsem na Vladimíra-to aby si Kvítečko neťukalo na čelíčkocheeky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 11.7.2017 5:24

Občas některým příspěvkům nerozumím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 11.7.2017 0:47

Letos mi včely maliny nechaly (pár vysátých bylo zkraje), ale zase to mám jak seznam chorob maliníku. Takže stříhám, ryju a budu muset zjara stříkat přezimující škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 11.7.2017 13:23

Vloni jsem na tom byl obdobně. Letos jsme nainstalovali pítko (pro ptáky, ale vosy a včela tam létají taky). Na malinách je klid, jen nějaké ploštice. Ale vosy nahryzávají jablka. Tak nevím, jestli to pomohlo nebo to je jen náhoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.155 (?), 11.7.2017 14:08

Spíš náhoda. U nás mají včely, vosy a sršni ploch na pití opravdu hodně a taky z nich pijí, ale ovoce je nazobané pořád. Začínam chystat petky na lapání vos, hrozny zatím přežily letošní rozmary počasí, snad jich část zůstane i pro nás a nebude z nich jen krmivo pro vosy.

S malinami to bylo letos špatné. Protože pomrzlo ostatní ovoce tak se vosy a včely pustily do malin. Nemluvě o suchu, kdy maliny zasychají samy o sobě.

Na druhé zahradě kousek za Brnem nám nepršelo od března a vodovod ani studnu tam nemáme. Brambory i maliny (keře) jsou totálně uschlé, příští rok už je tam znovu vysazovat nebudu, škoda práce a času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika