Maliník a túje



host - 214.129 (?) 
26.4.2019 8:18, zobrazeno: 3614x

Před několika lety jsem vysadila maliny blízko plotu, za kterým má soused túje. Nedaří se jim tam. Plody byly drobné, brzy zasychaly. Mylela jsem si, že je to suchem.Odplozené výhony jsem na podzim ostříhala, Nyní vidím, že většina i těch loňských, které by měly letos rodit je suchá.Mohlo by to být těmi tújemi? Děkuji za názor.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.4.2019 10:54

Pokud nejsou tůjema hodně přistíněné(záleží, jak vám jde sluníčko) pak jedině konkurenční boj kořenové soustavy. Jinak ne, tůje nemají na maliny žádný vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 26.4.2019 10:55

Asi to bude tím suchem-stále zelené rostliny stále vodu odpařuj a stále se ji snaží získat. Maliník je také za vodu vděčný-zavlažujete-kdy a jakým množstvím? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 26.4.2019 20:37

A zaléváte je dostatečně? Aby utvořily velké plody, potřebují slunce (ale mají rády zastíněné kořeny třeba mulčem z posekané trávy - ten navíc drží i vláhu), dostatečnou zálivku hlavně v parných dnech a přihnojení aspoň zjara. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.162 (?), 11.6.2019 16:26

Přímo za plotem má také soused túje. Malinám to nevadí.

Vloni mi začaly maliny zasychat, myslela jsem, že je to prostě enormním horkem a suchem, ale záhon poddolovali hryzci, kteří tu nikdy dřív nebyli. Většina loňských výhonů je také pryč.

Zasychají také pruty, na kterých najdete takovou jako zduřeninu. To už vím, co je: bejlomorka ostružiníková. Nejde mi to překopírovat, budete si ji muset vygooglovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika