Lze řezat kamčatskou borůvku?



host - 66.37 (?)
13.12.2006 13:48
Alasku (muchovník olšolistý) prodává zahradnictví Kruh a některá další. Pravdu má Eva, že chuť není nic moc, spíše mdlá nasládlá. Víc mi chutná muchovník kanadský.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 15.7.2004 18:19, zobrazeno: 52882x
Kamčatské borůvky pěstuji již třetím rokem. Vysadil jsem je do normální zahradní půdy. Vyrostly z nich statné kulovité keře, které bohatě plodí. Jenže keře jsou velmi husté a sběr borůvek je proto obtížný. Nikde jsem se nedočetl, zda lze tento zimolez řezat podobně jako rybíz nebo kanadské borůvky. Moje borůvky mají nespočet hustých větví a protože kvetou časně, tak plody jsou hustě i uprostřed keře, kam se pro ně jen obtížně dosáhne rukou. Průklest by sklizeň borůvek usnadnil. Jde mi o to, aby mi po průklestu keře nezašly.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.18 (?), 9.5.2006 22:25

Já pěstuji kamčatskou borůvku, mám jednu rostlinu, už osmý rok a až loni dá se říct  začala  bohatě plodit. Předtím měla vždy jen málo plodů. Letos kvete bohatě a má už mnoho malých plodů. Každý rok na podzim po opadu listů keř, který je už větší než já prořezávám, aby se keř prosvětlil a k plodům mělo přístup sluníčko. Uřezávám už starší větší větve, které zahušťují keř. Brzy na jaře vydatně hnojím cereritem.Přeji všem hodně úspěchů v pěstování.  Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.64 (?), 29.5.2006 7:54

Můžete prosím sdělit v jakých podmínkách rostlinu pěstujete? Mám na mysli stanoviště, půda, přihnojování atd. Mám na zahradě dvě tyto rostliny již třetím rokem, a mám stejné zkušenosti, keře jsou velké a statné, ale plodů velmi málo. Zatím je to pro mě velké zklamání. Představa, že bych dopadl jako vy a musel čekat ještě dalších pět let na slibovanou úrodu, není opravdu povzbuzující. Zatím se ty keře hodí spíše jako živý plot. Když to porovnám s kanadskými borůvkami, tak ty kanadské bohatě plodí přiměřeně velikosti rostliny snad prvním nebo druhým rokem od koupě a plody jsou snadno přístupné ke sběru. Pokud se použijí kvalitní rostliny (ne semenáče) a ty se dnes dají sehnat velmi kvalitní a poměrně levně z Polska, tak ty kanadské zatím na mé zahrádce jasně vedou. Co na tom , že ty kamčatské zrají dřív, když těch plodů je tak málo. Dále mám na zahradě aljašké borůvky, ty rostou rychle, plodů je poměrně hodně, ale jejich chuť je poněkud odlišná a plody mají vevnitř velké jádra. Nejsou žádná výhra, ale moje děti je jedí rády, tak jsem je na zahradě nechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.88 (?), 1.6.2006 10:51

Dobrý dne, nevím, kde jsem udělala chybu, ale keř kamčatské borůvky mám rovněž  třetím rokem, a až letos začal plodit, i když je to asi silné slovo, protože zatím jsem v bujném keři našla 3 plody. Zatím jsem do jeho růstu nezasahovala, ale zkusím ho na podzim prořezat - nejsem žádný zkušený zahradník, mám tedy uříznout větve, na kterých byly letos plody? Loni se stalo, že podle květů to vypadalo, že nějaká uroda byla, aby po odkvětu nebyly plody žádné nebo upadly ještě zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.136 (?), 30.7.2006 11:24
kamč. borůvku opylují jen čmeláci,protože má hluboký kalíšek, tak jako kan. borůvka. neustále je třeba nastýlat pod keř posečenou trávu a zalévat a zalévat. není vhodná pitná voda - obsahuje chlór.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.18 (?), 10.9.2006 23:30

Také jsem byla s plozením kamčatské borůvky zklamaná, proto jsem v její blízkosti nasázela Kanadské borůvky a kamčatská měla slíbeno vykopat jak se rozrostou, ale kamčatská začala 7.rokem pěkně plodit, takže si začínají zavazet. Pěstuji je ve výšce skoro 600m.n.m., žádné zvláštní stanoviště, jen ji po stání sněhu pohnojím cereritem, potom občas Kristalonem na plod a květ a hlavně hodně zalívat. Borůvku Alaska také mám, ale ta připomíná chutí černý jeřáb, ale prý je údajně hodně zdravá a uzrává mezi kamčatskou a Kanadskými, takže máme borůvky od jara až do podzimu. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vrana - (17), 25.11.2006 20:14
Alaska-A prosím, odkud ji máte? myslím že to je jeden z muchovníků,který není moc chutný.Dnes už se dají sehnat mnohem lepší.Já ale jím i tyhle hojně.je to zdravé.Kola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.37 (?), 13.12.2006 13:48
Alasku (muchovník olšolistý) prodává zahradnictví Kruh a některá další. Pravdu má Eva, že chuť není nic moc, spíše mdlá nasládlá. Víc mi chutná muchovník kanadský.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana - (17), 25.11.2006 20:11

to jsem zvědav jestli tentokrát odejde tento příspěvek, jde mi pomalu počítač.
ještě bych to nevyhodil.mohu vám poslat keř na opylení, uvidíme co to udělá
Zalévat,jak tam někdo píše.Mulčování pro zimolez -může být i tráva, ta se ale rychle rozloží a není nic.Lépe je mulčovat natrvalo kompostem.    Ten raději nevápním.Roste to sice i v neutrální půdě, ale trocha kyselosti prospěje.Jako v přírodě pod lesem.  Kola Tel.596951114 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 66.37 (?), 13.12.2006 13:39
Lidi, kde ty neplodící kamčatské borůvky kupujete? Vždyť často jsou plody již na keříku v květináči při koupi. Vysadil jsem je do mizerné jílovité půdy a kromě jarního přihnojení cereritem se o ně nijak nestarám. Pravda, sem tam je zaleju. A plodí tak, že se to nedá ani otrhat - je to otravná piplavá práce při více keřích. Podobná, jako při trhání borůvek v lese, jen se u toho dá sedět na židli.
Nejlepší je nechat děti, ať si samy trhají a hned jedí. Jsou s nimi výborné ovocné knedlíky.
Chuťově je kamčatská borůvka nesrovnatelně lahodnější, než kanadská.

Chovancovi doporučují dát pod ně trochu kravského hnoje. To se pak zřejmě musí sklízet ze žebříku. Ten jsem však nedal a tak ten problém nemám. Rostou v jakékoliv půdě. Pěstuji je ve 450 m n.m a možná jim prospívá, že jsme u lesa a je tam celoročně častá rosa a mlhy. Také jsem je dosud nikdy neřezal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika