Lze řezat kamčatskou borůvku?



host - 246.18 (?)
29.9.2008 14:42

vím, že tato diskuse je již stará ale třeba se někdo chytí znovu. Loni na podzim jsem zasázela dvě sazenice kamčatskéé borůvky. Byli poslední dvě, ale moc jsme je chtěli tak jsem si nevybírali. Jedna byla zhruba 60cm vysoká a již skoro bez listí, ta druhá 30cm, s ještě pěkně zachovalými listy jemně chlupatými, na obou byla originální vysačka. Bylo mi to podivné, u pokladny nevěděli, ale já jsem s plačícím dítětem v dešti pelášila radši domů. Letos ta větší uronila jeden plod. Ale vrůstem se ani jedna vůbec nehli. Mám je v těžší půdě, přes poledně ve stínu. Otázky mám dvě? Jsou opravdu obě dvě kamčatské borůvky? Jaktože ten keř pořádně neroste? Okolo něj vše krásně plodí i jahody. Je možné, že jsem je vysadila málo hluboko? nebo potřebují o tolik více živin. předem děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 11.126 (?), 24.1.2007 10:34

Loni jsem si koupila na chalupu do Tábora borůvku a teď, v té teplé zimě, má už v lednu poupata, jen rozkvést. Takže letos budu zřejmě bez úrody, buď to zmrznou květy nebo nebudou čmeláci :o(. No to nevyřešíme. Ale poradí mi někdo, jak mám borůvku rozmazlovat, aby se mi odměnila aspoň příští rok? Mám Modrý triumf . Hnůj nemám a kompost dostala na zimu. Stačí cererit na jaře? A jak tedy se zaléváním? Většinou nezaléváme ani růže, natož rybíz nebo stromy! Pokud na chalupě jsme, jen za sucha zaliju květiny.Je opravdu tak nutné keř zalívat? I po sklizni??

Jana T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.37 (?), 25.1.2007 12:01

Možná je lepší moc ji neopečovávat. Víte přece, že nejhorší sedlák má největší brambory.

Kamčatská roste velmi brzy na jaře a to je v půdě vláhy dost. Zalít je vhodné jen v květnu, když je sucho a nalévají se plody.

Na hnojení je nejlepší plné hnojivo. Když se moc hnojí dusíkem, tak hodně roste a málo plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Karel 196 - (13), 4.2.2007 11:07
V zahradnictví pana Chovance se doporučuje KRYSTALON  hned, jak sleze sníh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.18 (?), 29.9.2008 14:42

vím, že tato diskuse je již stará ale třeba se někdo chytí znovu. Loni na podzim jsem zasázela dvě sazenice kamčatskéé borůvky. Byli poslední dvě, ale moc jsme je chtěli tak jsem si nevybírali. Jedna byla zhruba 60cm vysoká a již skoro bez listí, ta druhá 30cm, s ještě pěkně zachovalými listy jemně chlupatými, na obou byla originální vysačka. Bylo mi to podivné, u pokladny nevěděli, ale já jsem s plačícím dítětem v dešti pelášila radši domů. Letos ta větší uronila jeden plod. Ale vrůstem se ani jedna vůbec nehli. Mám je v těžší půdě, přes poledně ve stínu. Otázky mám dvě? Jsou opravdu obě dvě kamčatské borůvky? Jaktože ten keř pořádně neroste? Okolo něj vše krásně plodí i jahody. Je možné, že jsem je vysadila málo hluboko? nebo potřebují o tolik více živin. předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.14 (?), 1.10.2008 16:42

Před 2 lety jsem také koupila dvě kamčatské borůvky- jedna byla bez listů a druhá krásně zelená(bylo mi trapný říct, že tu suchou nechci, i když na výběr jich byla spousta).Na jaro se zazelenaly obě, ale růst žádný.Letos měly obě spustu plodů a ta jedna už je zase dávno bez listů.Hnojim je Krystalonem a půda je pouhá navážka, ale za tu snahu co měly jim určitě přilepšim.

Hodně úspěchů! Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 149.148 (?), 1.10.2008 17:43
Myslím, že problém bude v zastínění. Já je koupil s kolegou v zahradnictví Kruh před třemi roky. Loni na nich bylo pár plodů, letos asi menší hrst z keříku. Narostli pouze asi 30cm. Pěstuji je v zahradnim substrátu a hnojím i zalévám dostatečně. Rostou však v polostínu pod stromem. Kolega je měl už loni 50cm vysoké. On je má na plném slunci. Letos mu je bohužel sežral pes.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika