Kustovnice = goji



Stránky: 1,  2   
host - 20.30 (?) 
20.4.2017 14:19, zobrazeno: 15424x

Červenoplodé i žlutoplodé už se u nás dají sehnat, dokonce i v odrůdách, ale černoplodé, které mají více vitamínů než jiné tu ještě nebyly.Jsou dost trnité což je nepříjemné, ale někdo se snad odváží je zkusit. Jejich domovina je čína.Čína ale má mnoho klimatických pásem, a tak nevím jestli tyhle porostou i u nás. I s červenoplodými má mnoho lidí špatnou zkušenost, a to že mladé sazenice zmrzly.Kustovnice u nás v čechách i na moravě roste v přírodě divoce, ale na ní jsem viděl plody jen vyjímečně a velmi málo.Hodně plodnou jsem viděl v jugoslávii, v městě Nový sad na bývalém výstavišti.
Jaké máte zkušenost s nimi u nás?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 20.30 (?), 20.4.2017 15:57

černoplodá kustovnice má hodně vitamínů.
snímek neumím vložit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.179 (?), 20.4.2017 18:38

Goji pěstuji snad pátým rokem a plodí bohatě, až do prvních velkých mrazů. Rozrůstá se jak plevel. Mrazy i ty letošní přežila v pohodě. Odkopky, které dávám známím přežívají také v poho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
malyzahradnicek - (6) - 157.72 (?), 28.4.2017 14:25
Já si koupil 2 malé keříky goji goliáš, a během první zimy odumřela asi 1/2 u každé rostliny, v létě pak uschla první rostlina a druhou zimu nepřežila ani ta druhá rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
malyzahradnicek - (6) - 157.72 (?), 29.4.2017 8:17
Jestli je pak tak vitální že se rozrůstá jako plevel, tak budu přemýšlet. Zkusím někde sehnat větší stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.118 (?), 13.5.2017 19:33
Dobrý den, zajímalo by mě jak rychle roste kustovnice. Koupili jsme asi 20cm keř, jak moc by mohla stihnout přirůst? Ještě by mě jen zajímalo čím se množí, když se "rozrůstá jak plevel". Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.179 (?), 13.5.2017 20:58

Tak tedy já vypěstoval Goji ze semínka a začalo rodit 3-tím rokem. Teď je nestíháme jíst. No a tím rozrůstáním, jak plevel myslím to, že se kořeny pod zemí rozrůstají a vždy kousek od rostliny vyrazí ze země. Jinak doporučuji následující způsob pěstování (někdo na netu, snad i zde to popisuje a fakt je to super). Rostlina roste jako keř - pruty ze země a ty je dobré do sebe zaplétat do výšky, jak chcete vysoký "kmen" a pak je nechat volně. Jinak se Vám pruty budou válet po zemi, budete po něm šlapat a bude se Vám blbě obírat. První kěř jsem nechal volně (nevěděl jsem o tomto způsobu) a další již zaplétám. Ten první asi vykopnu a zasadím znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.22 (?), 20.7.2017 17:38

Semínka dobře klíčí... Sedumdesátiletý keř může dorůst až na 3 metry. Čím hustší tím lepší... Odolá mrazům.

Kustovnice
Kustovnice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Saga - (12) - 18.16 (?), 18.2.2019 13:51
Je lepší pěstovat kustovnici cizí, jsou i prošlechtěné kultivary, které narozdíl od kustovnice čínské v našich podmínkách dozrávají. Osvědčila se mi odrůda Kustovnice cizí 'Grosfruchtig' která je běžně k dostání. Všechny části jsou mimo plodů lehce jedovaté, jako například rajče nebo paprika.
Kustovnice cizí
Kustovnice cizí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.22 (?), 20.7.2017 8:25

... na jihu Moravy roste a úspěšně přežívá na každé mezi, která je obrácená na jih. Nejlepší způsob propřežívání kustovnice je zasadit ji na mez do keřů hustých planých trnek pod svah s hnojeným polem. Pak proroste tak, že keř připomíná otep a tak přežívá mrazy. Prospěšná pro biotop v krajině.

Kustovnice
Kustovnice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika