Kiwi zazimování



Sovička - (1) - 214.58 (?) 
26.10.2017 19:46, zobrazeno: 6993x
Poradí prosím někdo, jak správně zazimovat kiwi, mám malé letos kupované rostlinky, samci moc nenarostli - max 20cm, můžu je celé zasypat listím i s větvičkami.? Samice jsou větší některé 0,5 - 1,5 m mám je vedené na opoře - sundat z opory a zasypat listím, nebo stačí jen udělat kopku u kořenů. Jak zimujete takto malé kiwi, aby přežilo zimu. Samosprašné kiwi Issai, má jen tenké dlouhé větvičky, ale pár plodů letos bylo. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 107.18 (?), 13.11.2017 12:41

Pořád marně přemýšlím, jak to chcete sundávat z té opory. Já má větve k kiwi ovinuté na opoře tak, že bych je rozhodně nesundal indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.137 (?), 2.12.2017 20:43

Nic nezakrývejte. u nás se většinou prodávají druhy kolomikta a arguta a ty vydrží moc.jiné druhy nemusí tolik vydržet, ty se mohou zakrýt.ještě polygama vydrží, ta nestojí za moc, to je tak pro sběratele.
Rusové ušlapávají sníh kolem malých stromků, protože se stalo, že nějaký hlodavec okousal pod sněhem kůru.Nevím, jestli takový hlodavec je i u nás. Já měl jen hrazce obecného a s tím jsem za půl hodiny hotov a na dlouho, žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 2.12.2017 21:19

Já tedy s kiwi stále začínám, protože mi poslední dva roky nepřežily mrazy - ale jarní! Vyrašily lístky a pak je -2 st zrušily. Takže letos šly do geotextilie do výše metru.

Ten hrazec je ten co dělá hráze?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.105 (?), 3.1.2018 18:26

Dobrý den, mám na Vás prosbičku.píšete, že jste měl hrazce obecného, myslíte ten co ukusuje kořeny ovocných stromů a zůstane na spodu kůl? Jak jste se ho zbavil.My jsme začali dávat nové ovocné stromky do králíkářského pletiva.Problém je v tom, že méně rostou kořeny, tudíš i celý stromek. Poradíte mi jak se ho zbavit. Máme 2 kočičky, ale nějak se jim nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika