Kanadské borůvky - pěstování



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Tchořík - (16) 
18.10.2005 21:07, zobrazeno: 450459x
Dobrý den, četla jsem v časopise Flóra na zahradě , že je možné s úspěchem pěstovat borůvky ve směsi dřevěných pilin s rašelinou, kůrou nebo pískem nebo jen čistě v pilinách. Nemáte s něčím podobným zkušennosti? Dále jsem slyšela, že je možné pěstovat borůvky i v nádobách - zajímalo by mne, jestli mohou v nádobě přežít naší zimu nebo jestli je lépe je nějak chránit.

Předem děkuji za názory.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 167.136 (?), 30.7.2006 11:38

v pilinách je to nejlepší. před několika léty byl v TV dok. film z Kanady . v místě, kde z obrovské pily vyhrnoval piliny buldozer, rostly v pilinách keře borůvek hodně přes 2m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.109 (?), 31.7.2006 10:53

Tento rok som začal s pestovaním v nádobách,skúsenosti nemám no rastliny nádherne rastú.Uvidíme čo bude po zime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.169 (?), 8.4.2007 15:12
Alaska nie je čučoriedka ale muchovník...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.2 (?), 14.4.2007 8:21
Ahoj 
Mam doma Borůvku Alasku a nevím jak jí pěstovat.Mohl by mi někdo poradit? předem dekuji.
   S pozdravem začínající pěstitel Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 14.4.2007 9:58
Alaska je Muchovnik velkolisty nebo olsolisty plody podobne jako boruvka chut nevalna barvy kere muzete pestovat jako rybiz bez raseliny 1,50-2m vysoky plodnost velka .roste naroubovana i na obycejnem Muchovniku ,hrusni,jerabu,mozna i na hlohu patri do celedi ruzovitych tak ze zadna boruvka take se prodava Kamcatska nebo Cukotska boruvka ale to je zimoles Lonicera. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef.n - (11) - 148.151 (?), 3.12.2019 15:23

Musím ještě dodat, že dnešní odrůdy mohou být opravdu výjimečně chutné a to hlavně muchovník lamarckův a muchovnik klasnatý. Výhodou opravdu je, že rostou v jakékoliv zahradní půdě jako rybíz a dokonce díky svému rozsáhlému kořenovému systému snáší i sušší neúrodné půdy. Dožívají se 50 let a víc, keřové druhy snáší jakýkoliv řez. Muchovník lamarckův (zejména odrůda 'Majestic') se díky rychlejšímu růstu hodí i do jedlých živých plotů. Muchovníky kvetou velmi brzy na jaře ještě před olistěním, ale jarní mrazy květům neškodí. Některé druhy, jako například muchovník hladký nebo stromovitý (A. arborea) vyrostou v dekorativní strom. Pokud se od mala nestříhá, tak většinou vícekmenný. Muchovník je krásný nejen v květu, ale i na podzim, kdy se listy výrazně zbavují od růžové do temně rudé. Krásný solitér.

Muchovník lamarckův  (Amelanchier lamarckii)
Muchovník lamarckův (Amelanchier lamarckii)
Muchovník hladký
Muchovník hladký
Muchovník stromovitý  (Amelanchier arborea)
Muchovník stromovitý (Amelanchier arborea)
Muchovník stromovitý po rozkvětu
Muchovník stromovitý po rozkvětu
juneberry
juneberry
juneberry
juneberry
juneberry
juneberry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.126 (?), 14.9.2007 10:25
Ahoj zrovna sem si taky koupila borůvku:-) a ten návod k pěstování by se hodil, ale na té adrese se mi to nepodařilo najít - nešlo by upřesnit, kde hledat. Děkuji JANA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.19 (?), 17.4.2007 13:40
Ahoj, borůvku Alasku mám už 4 roky, a druhý rok bude plodit. je nenáročná na půdu, z hlediska polohy je lepší závětří ze severu. Jinak je nenáročná. letos má nasazenu spoustu květů. V loňském roce jsme sklidili téměř 1 kg plodů. H.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.19 (?), 17.4.2007 17:27
Jak vám chutnala?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika