Kanadské borůvky - pěstování



host - 19.226 (?)
22.5.2008 13:35

dobrý den,

já mám letos podobný problém, na tří až čtyřletých keřících mám letos pouze asi 15 květů, nevím, co je špatně, poraďte, díky.

sevcikova@agrotec.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 253.222 (?), 27.4.2008 21:19

Naštěstí nezmrzly, začínají všem třem rašit malé lístky, jen asi plody budou příští rok. Jen jsem se chtěla optat jak s nimi přes zimu v těch květináčích, kdyby bylo kolem - 15 st. a napovrchu květináčů se utvořil led (2-3 cm). Děkuji. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.254 (?), 19.4.2008 13:08

Rozmnožování keřů kanadské borůvky je pro mě velkou neznámou, protože se mi dosud borůvky nepodařilo rozmnožit. Skoušel jsem hřížení, pěstování z jednoletých výhonů i starších, včetně stimulátoru růstu. Zatím bez úspěchu. Kdo mi poradí a má zkušenost jak vypěstovat nové jedince.???!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.129 (?), 28.4.2008 15:19
Měla jsem je první 2 roky v květináči než se daly na stanoviště. Nic se jim nestalo ani v zimě a nijak jsem se o ně nestarala. Max. zjistit, zda nepotřebují zalít, aby neuschly. Mrazy i sníh jim nevadily. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.177 (?), 1.5.2008 19:37

Chtěl bych se zeptat někoho kdo má s pěstováním borůvek zkušenosti.Teď na jaře, když rostina kvete, květy otrhávat nebo ustřihnout celý hrozen květů nůžkama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.206 (?), 3.5.2008 17:45

Dobry den jaky je rozdil mezi americkou a kanadskou boruvkou? diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 3.5.2008 19:04
Nám se to nějakým omylem povedlo - manželka je ostříhala a tak jsme ostříhané větvičky (asi 20) jen tak pro legraci dali do vody, byly tam asi 3 měsíce. Nakonec jsme jednu nebo dvě vybrali a zapíchli jen tak do hlíny (bylo nějak k podzimu) a další rok už větvičky měly listí, letos už to jsou 3 roky a stále rostou, bohužel zatím nemají plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jitace - (1) - 216.140 (?), 5.5.2008 13:56

Včera jsem zasázela ven 3 keře borůvek, prosim,jak často zalevat a hnojit.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.21 (?), 9.5.2008 13:25

Zdravim, minuly rok som kupil 2 boruvky od Starkla. Hned mali kvety a rodili a tento rok sa iba na jednom kriku objavili iba asi 3 kvietky. Inac je krik obsypany listkami, takze urivite nevymrzol. Neviete v com moze byt problem? Na jaro som ho aj hnojil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.226 (?), 22.5.2008 13:35

dobrý den,

já mám letos podobný problém, na tří až čtyřletých keřících mám letos pouze asi 15 květů, nevím, co je špatně, poraďte, díky.

sevcikova@agrotec.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.222 (?), 29.5.2008 21:53

Dobrý den, možná - pokud máte na keřících pár květů a spoustu listů, možná by to mohlo souviset stím, na jakém dřevě borůvka plodí, tzn. např. peckoviny mají plody spíše na 1letém dřevě a pokud člověk provede řez větví a právě tyto nové letorosty ostříhá, má malou šanci na spoustu plodů. Možná je Váš keřík jen špatně ostříhaný - seřezaný- nebo o něj špatně pečovali v obchodě, nebo by naopak potřeboval zarazit svůj bujný růst správným řezem, aby plodil a netvořil pouze bujně listy. Pokud jej přihnojujete a zaléváte,  jak se má a není ochuzen o živiny. Taky některým borůvkám vadí přímé slunce a některým ne, mám 3 odrůdy borůvky a dvoum přímé slunce nevadí a jedné vadí dost, hned co jsme ji umístili do stínu, začala i lépe růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika