Kanadské borůvky - pěstování



host - 210.254 (?)
19.4.2008 13:08

Rozmnožování keřů kanadské borůvky je pro mě velkou neznámou, protože se mi dosud borůvky nepodařilo rozmnožit. Skoušel jsem hřížení, pěstování z jednoletých výhonů i starších, včetně stimulátoru růstu. Zatím bez úspěchu. Kdo mi poradí a má zkušenost jak vypěstovat nové jedince.???!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 253.222 (?), 27.4.2008 21:19

Naštěstí nezmrzly, začínají všem třem rašit malé lístky, jen asi plody budou příští rok. Jen jsem se chtěla optat jak s nimi přes zimu v těch květináčích, kdyby bylo kolem - 15 st. a napovrchu květináčů se utvořil led (2-3 cm). Děkuji. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.254 (?), 19.4.2008 13:08

Rozmnožování keřů kanadské borůvky je pro mě velkou neznámou, protože se mi dosud borůvky nepodařilo rozmnožit. Skoušel jsem hřížení, pěstování z jednoletých výhonů i starších, včetně stimulátoru růstu. Zatím bez úspěchu. Kdo mi poradí a má zkušenost jak vypěstovat nové jedince.???!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.129 (?), 28.4.2008 15:19
Měla jsem je první 2 roky v květináči než se daly na stanoviště. Nic se jim nestalo ani v zimě a nijak jsem se o ně nestarala. Max. zjistit, zda nepotřebují zalít, aby neuschly. Mrazy i sníh jim nevadily. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.177 (?), 1.5.2008 19:37

Chtěl bych se zeptat někoho kdo má s pěstováním borůvek zkušenosti.Teď na jaře, když rostina kvete, květy otrhávat nebo ustřihnout celý hrozen květů nůžkama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.206 (?), 3.5.2008 17:45

Dobry den jaky je rozdil mezi americkou a kanadskou boruvkou? diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 3.5.2008 19:04
Nám se to nějakým omylem povedlo - manželka je ostříhala a tak jsme ostříhané větvičky (asi 20) jen tak pro legraci dali do vody, byly tam asi 3 měsíce. Nakonec jsme jednu nebo dvě vybrali a zapíchli jen tak do hlíny (bylo nějak k podzimu) a další rok už větvičky měly listí, letos už to jsou 3 roky a stále rostou, bohužel zatím nemají plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jitace - (1) - 216.140 (?), 5.5.2008 13:56

Včera jsem zasázela ven 3 keře borůvek, prosim,jak často zalevat a hnojit.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.21 (?), 9.5.2008 13:25

Zdravim, minuly rok som kupil 2 boruvky od Starkla. Hned mali kvety a rodili a tento rok sa iba na jednom kriku objavili iba asi 3 kvietky. Inac je krik obsypany listkami, takze urivite nevymrzol. Neviete v com moze byt problem? Na jaro som ho aj hnojil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.226 (?), 22.5.2008 13:35

dobrý den,

já mám letos podobný problém, na tří až čtyřletých keřících mám letos pouze asi 15 květů, nevím, co je špatně, poraďte, díky.

sevcikova@agrotec.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 253.222 (?), 29.5.2008 21:53

Dobrý den, možná - pokud máte na keřících pár květů a spoustu listů, možná by to mohlo souviset stím, na jakém dřevě borůvka plodí, tzn. např. peckoviny mají plody spíše na 1letém dřevě a pokud člověk provede řez větví a právě tyto nové letorosty ostříhá, má malou šanci na spoustu plodů. Možná je Váš keřík jen špatně ostříhaný - seřezaný- nebo o něj špatně pečovali v obchodě, nebo by naopak potřeboval zarazit svůj bujný růst správným řezem, aby plodil a netvořil pouze bujně listy. Pokud jej přihnojujete a zaléváte,  jak se má a není ochuzen o živiny. Taky některým borůvkám vadí přímé slunce a některým ne, mám 3 odrůdy borůvky a dvoum přímé slunce nevadí a jedné vadí dost, hned co jsme ji umístili do stínu, začala i lépe růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika