Kanadské borůvky - pěstování



pcnatko - (17) - 37.210 (?)
8.6.2016 23:40

Dobrý den,

nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Nevím čím to je, ale po přesazení 2 leté boruvky (Chippewa) mi asi po týdnu dost zčervenaly listy. Nevíte prosím čím to je?
Přesazoval jsem je (nově dokoupená) z květináče na místo, kde 20 let rostl přerostlý smrkový živý plot (kyselá půda). Jámu jsem vyplnil namíchanou hrabankou z místa kde byl smrkový plot a rašelinu.

Celkem mám 7 odrůd borůvek, některé 5-ti leté, 4-leté i 3-leté. Toto se mi objevilo pouze ta té jedné. Dostatek vláhy mají, mám je u baráku a po posledních deštích přes 2m3 dešťové vody :-)

Čím to může být?

Chippewa
Chippewa
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
      
host - 129.198 (?), 3.6.2016 19:44
Urcite naprosta blbost. Vyckejte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.9 (?), 6.6.2016 11:08

Souhlas s reakcemi, je to nesmysl. Květ opadává v době, kdy bobulka je rovná jak deska, tedy není bobulkou, pak se může jevit, že to padá celé. Jsou dle mého tři věci, kterými můžete prospět mimo hnojení a zalévání:

1 - opatrně sundávat zahnívající květy, někdy to přeleze na borůvku samotnou, tedy uhnije bobulka. to berte jako kratochvíli :-)

2 - nasadit do blízkosti jinou odrůdu, která zvyšuje účinnost opylování

3 - ztlouct nebo koupit čmelín a sehnat čmeláky, neb ti to opylují a uděláte dobrý skutek.

Šteteček bych pochopil u chilli papriček na parapetu.

jardaxy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pcnatko - (17) - 37.210 (?), 8.6.2016 23:40

Dobrý den,

nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Nevím čím to je, ale po přesazení 2 leté boruvky (Chippewa) mi asi po týdnu dost zčervenaly listy. Nevíte prosím čím to je?
Přesazoval jsem je (nově dokoupená) z květináče na místo, kde 20 let rostl přerostlý smrkový živý plot (kyselá půda). Jámu jsem vyplnil namíchanou hrabankou z místa kde byl smrkový plot a rašelinu.

Celkem mám 7 odrůd borůvek, některé 5-ti leté, 4-leté i 3-leté. Toto se mi objevilo pouze ta té jedné. Dostatek vláhy mají, mám je u baráku a po posledních deštích přes 2m3 dešťové vody :-)

Čím to může být?

Chippewa
Chippewa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
IvčaKeis - (1) - 88.62 (?), 15.6.2016 14:32

Dobrý den,

letos prvně mám stejný problém, u na podzim vysazených borůvek  - šest keříků v květináčích po 90L - jedné zhnědly konce listů - prozatím jsme omezila zálivku a přestala hnojit. Hnědnutí se zastavilo, ale špičky listů jsou pryč.

Nevím zda to bylo přehnojením, příliš vody nebo zda nemohla borůvka přimrznout nebo ji naopak nespálilo jarní sluníčko. Poradí někdo co s tím??

Krásný sluníčkový den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.2 (?), 2.7.2016 9:23

Dobrý den,

prosím o radu. Na mulčovací kůře u kanadských borůvek se mi začala tvořit nějaká pěna (houba). Je to lepkavé a smrdí to. Mám tam několik ložisek něco je u kraje, ale mám i jedno přímo u kmínku borůvky. Začalo se to tvořit včera, po odstranění to tam bylo do pár hodin znova. Nevíte co by to mohlo být a jak by se to dalo zlikvidovat? Mám o zasaženou borůvku obavu. Děkuji Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 13.242 (?), 11.7.2016 14:11

Též jsem tuto houbu měl minulý rok v kůře asi 6 - ložisek. počkal jsem na suché počasí aby pěna seschnula a pak jsem ji lopatkou i s "podhoubím" odstranil a vyhodil. rostlinám to neublížilo. Též nevím přesně co to je. Ale fascinuje mě jak to má pudinkovou struktůru, když do toho štouchnu tak to skoro teče jak pudink :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.2 (?), 11.7.2016 14:34

Pozdě ale přece :)

Jinak houba borůvku nezahubila, po dvou dnech zhnědla a ztvrdla.

Přidávám fotku dozrávajícího Spartana.  Zdenek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.34 (?), 14.7.2016 21:15

Vzal jsem teď též zhnědlou houbu a hodil jí nazem celá se rozpadla a vytvořila velky sporovitý oblak, doporučuji velmi opatrně odstranit ať tam toho nemáte příště 10x tolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karolína16 - (5) - 179.82 (?), 18.8.2016 9:33

Jj, tyhle houby nás také trápí... rozlézá se to celkem rychle - někdo mi říkal, l že to je zavlečené s kůrou, ktrou jsme sypali kolem borůvek - pravda je, že po čase už e jich objevuje mín a mín, no treba casem vycerpaji ziviny z kury a zase sami zmizi...? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.92 (?), 18.8.2016 11:04

Jen pro pořádek doplním, že to není "pravá houba", ale s největší pravděpodobností se jedná o hlenku (jiný typ organismu, jiná forma života).

Josef.

P.S.: O hlenkách se dají dočíst velmi zajímavé věci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika