Kanadské borůvky - pěstování



host - 153.100 (?)
21.8.2007 15:04

Hodně květů, ale žádné plody??

Zvláštní, já mám taky borůvku od Starkla a co květ to plod až na výjimky. A to ani nemám opylovače ani se o ni bůhvíjak nestarám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Marča - (44), 9.8.2007 8:40
Letošní obrázek mojí 5 leté borůvky. Do letošního jara jsem ji pěstovala v květináči. Měla letos tolik plodů že jsem ji musela vyvázat k opoře. Plody jsou uvnitř bílé a nebarví jako klasické borůvky - koupená u Stárkla. Mám ještě jednu z Bauhausu je jiného vzrůstu (asi jiný druh) není tak vysoká a plody jsou uvnitř nažloutlé. Obě jsou dobré.
Kanadské borůvky
Kanadské borůvky
Kanadské borůvky
Kanadské borůvky
Kanadské borůvky
Kanadské borůvky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.126 (?), 10.8.2007 19:05
nevím, jestli mám opravdu kanadské borůvky, ale jsou od "Starkla", který psal, že plody budu rozmazlovat své známé, co jich bude a nic. Mám dokonce dva malé keříky již několik let, na jednom ani skoro žádnélody nejsou, na druhém velice málo. Nic s nimi ale nedělám, tak nevím co dělat mám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.206 (?), 21.8.2007 13:51
...aj ja mam borovnicu zo starkla, ale este len druhy rok. tento rok som mala kopec kvetov, ale este ziadne plody. pestujem ju na balkone (juzna strana) vo velkom kvetinaci, kazdy den zalievam. teraz mi nieco napadlo listy, vytvorili sa hnede skvrny a zacali mi listy sa "krcit" ...neviete mi povedat niekto, co to moze byt, resp. cim mam borovnicu postriekat? vdaka....  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.100 (?), 21.8.2007 15:04

Hodně květů, ale žádné plody??

Zvláštní, já mám taky borůvku od Starkla a co květ to plod až na výjimky. A to ani nemám opylovače ani se o ni bůhvíjak nestarám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.3 (?), 8.1.2008 12:37

Kanadské borůvky pěstuji 2 roky. Sazenice jsem koupil v Polsku asi 30 cm vysoké (odrůdy Blueray, Berkeley a Herbert) jedna rostlina vyšla na 70 kč. Na zahradě jsem kykopal díry 30x30x30. Dal jsem do nich koš z králičího pletiva proti hrabošům! Jako půdu jsem použi lesní hrabanku a supstrát na azalky (ale je možno použít i jiný s pH kolem 4-4, 5) smícháno 1:1. Samotný substrát je poměrně drahý a já to do lesa nemám daleko. Nasadil jsem je a pořádně zalil. Borůvky jsou citlivé na vápník a chlór proto je dobré je zalévat vodou dešťovou. Pokud to za sucha není možné tak aspoň vodou odstátou. Od květu po dozrání poldů je dobrá pravidelná zálivka pokud je sucho. Po nasazení jsem je pohnojil rohovinovým hnojivem na borůvky nahoru přímo k rostlině. V průběhu růstu pak Krystalonem asi 1x měsíčně. Prvním rokem jsem zaštípl květy ať rostlina zesílí. Rostliny vyrostly o 20-30 cm. Druhým rokem se už dostavily výsledky. Na keřících bylo celkem dost borůvek. Přesný odhad nemám páč mi s nimi pomohly děti a pozor tyky hodně ptáci! Je proto dobré rostiny při dozrávání přikrýt záclonou nebo nečím podobným. Po dvou letech májí rostliny 70-80 cm. a já se těším na novou sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.253 (?), 23.8.2015 10:33

když dáte kanadské borůvky od "kohokoli" do správné zeminy - rašeliny, hnojivo ve správnou dobu a množství budete mít borůvky 7 mm velké... zemina a hnojivo je základ, sazenice taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.16 (?), 9.1.2008 9:06

Nějaké přídavné jméno plus borůvka nese dneska už celá řada keřů s modrými bobulemi. S borůvkama nemají nic společného. Kanadská borůvka z dřívějších dob potřebuje kyselou půdu. Rašelina + písek + hrabanka, nejlépe jehličí zpod borovic. Zasypání pilinami je taky dobré, ale zřejmě budou nejlepší piliny z jehličnatého dřeva. Potřebuje hodně vody. Slyšel jsem alespoň 5l vody denně?? Při výsadbě do jámy 60x60x60 dát staré umyvadlo, nebo folii. Asi nemá ráda plné slunce. Při opomenutí zálivky se mi povedlo vypěstovat něco na způsob rozinek a špičky výhonů zaschly. Nyní se kanadské borůvky snažím přesadit na místo, kde je slunce pouze přes poledne a je tam vlhčeji. SV strana zdi. Na plném slunci se mi nedaří. Nároky na stanoviště se budou lišit dle odrůd. U těch modrých bobulí, nejlepší je najít podle latinského názvu jakou "borůvku" jsme to koupili a podle toho upravit zem. Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.169 (?), 9.1.2008 9:59

Rozhodně mohu doporučit vykopat jámu na 7 rostlin (co mám já) tak 2.5krát 2.5 metru 40 cm hlubokou. Vyložit jámu vodě nepropustnou fólií a zvednout fólii tak aby okraje fólie byly 10 cm pod povrchem rašeliny. Pokud možno svést k borůvkám vodu z okapu (v mém případě z 40m2 střechy) Napustit nově vzniklý "bazének" vodou a přisypával poblaltskou rašelinu a pomalu jí namáčet - to bude trvat tak 2-3 dny.  budete potřebovat tak 2m3 rašeliny to jsou 4 pytle po 350 litrech (je tam zhutněná) to je po 300kč to je 1200kč (věřte za to srandu to stojí).  Můžete přidat humózní substrát ne více jak 20 % a určutě hnojivo na borůvky. Pak teprve sázet. Letos jsem sklidil z jedné rostliny 3,8 litrů.  

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.232 (?), 10.1.2008 22:47

Podle mych zkusenosti kanadske boruvky s primym sluncem problem nemaji. Mam dve boruvky v nadobe u jizni zdi, a diky pravidelne zalivce se jim dari vyborne. Letosni prirustky u jedne z nich byly vice nez metrove. Dalsi boruvky mam ve volne pude, cca 6 kusu na celodennim slunci, diky me lenosti zalevat a nechuti odrbat kvety, mely prirustky celkem male, tak 10-20cm. Pak mam jeste tri boruvky v polostinu, a krome pozdnejsiho dozravani nepozoruji rozdil oproti tem na plnem slunci. Substrat i hnojeni je u vsech shodne, smes raseliny a pilin s konskym hnojem (odpad z parkuru), hnojivo nejake primo na boruvky (mela jsem urcite Agrobiomin a pak asi Floria), bohuzel si ty nazvy moc nepamatuju a myslim, ze je to boruvkam stejne jedno, protoze nejdulezitejsi je asi ta voda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.16 (?), 11.1.2008 12:48

Asi kanadské borůvky omezím. Nebydlím na močále, abych jim zajistil pravidelný a velký přísun vody. Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika