Kanadské borůvky - pěstování



host - 125.34 (?)
20.3.2011 9:51

Dobrý den,

           máme doma kanadskou borůvku a začaly nám u ní žloutnout listy, ale přesto plodí. Chtěla bych se zeptat, čím by to asi mohlo být?  Děkuji za odpoveď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
jardaxy - (5) - 6.108 (?), 26.3.2016 14:13

Dobrý den, zde mé dvouleté v květináčku.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jardaxy - (5) - 6.108 (?), 26.3.2016 14:28

No a takto mám nachystané borůvky na tuto sezónu. Něco je po přesazení letos (týden zpátky) tam kde jsou vidět čersvé piliny, tam jsem přidal 40g síranu amonného. Vše vysazené v 07/2013 z rostlinek cca 20 - 30 cm. Ke každé rostlince nyní dodáno hnojivo v gramech NPK takto 25g síran amonný - 8g superfosfát - 8 g síran draselný, což by měla být cca minimální půlroční dávka?... asi tak... pokud hnojíte více, dejte prosím vědět, nerad bych to podstřelil. Na těch fotkách to moc znát není ale některé už mají přes 150 cm čistá výška bez květináče. Celkem 18 keřů.

přesazené loni
přesazené loni
přesazené letos
přesazené letos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.2 (?), 24.5.2016 15:22

Ako chránite čučieredky v nádobách v zime? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 24.5.2016 22:36

Nijak, a za těch asi osm let se nestalo, že by nějaká vymrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.41 (?), 29.5.2016 14:51
Rovněž nijak. První zimu když byly malé jsem květináče obsypal pilinami, ale teď už nic. Jediné co je důležité je přestat hnojit dusíkem v pravý čas, aby zbytečně neomrzly prirustky a za druhé borůvka se má aspoň trochu zalevat i v zimě v nemrznoucí dny. To staci zahálet citlivě prašanem, když je. V zimě může uschnout! Kol dokola tedy minimální starost. jardaxyz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jardaxyz - (1) - 0.41 (?), 1.5.2020 0:56

Jak ten čas letí. Akorát jsem zde narazil na svůj starý příspěvek, tak to vlákno oživím. No, píše se rok 2020, máme v republice karanténu a já mám čas sem něco připsat. Pořád mám borůvky v kontejnerech, pořád jich mám 18. Rok 2018 si nepamatuju, něco mi říká, že jsem nasbíral něco kolem 13 kilogramů. Ten rok začal divně, hromada borůvek - květů, mi po odkvětu zaschla, možná mráz, možná přehnojení. Dodnes nevím. Ale loni, tedy 2019 jsem nasbíral z těchto 18 kontejnerovaných borůvek 28 kilo, což je kolem 45 litrů. Smysluplný sběr začal 5. července (400g) a poslední zaznamenaný 25. srpna (350g). Nejvíc jsem najednou nasbíral 3,4 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.34 (?), 20.3.2011 9:51

Dobrý den,

           máme doma kanadskou borůvku a začaly nám u ní žloutnout listy, ale přesto plodí. Chtěla bych se zeptat, čím by to asi mohlo být?  Děkuji za odpoveď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.1 (?), 20.3.2011 10:00

1. Málo kyselou půdou: přidat vrstvu rašeliny.

2. Nedostatkem správné výživy: přihnojit hnojivem na kanadské borůvky (třeba s rohovou moučkou)

3. Nedostatečnou závlahou: pravidelně a dostatečně zalévat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 115.21 (?), 11.4.2011 0:26

Připojuji do diskuse dotaz. Na podzim, koncem listopadu, jsem přesadila všechny druhy borůvek na jiné místo.Jediné, které zatím mají pouze "suché větve" jsou kanadské borůvky. Teď nevím, zda mi vymrzli, nebo je něco napadlo. Větvičky sjou hnedé a vypadají fakt vyschle. Přiznám se, že jsem je měla dva roky jenom v úložišti a nevěnovala jsem jim pozornost. předtím normálně rodili, ale moc mi nerostli. Neměli dobrou půdu a byly celý den na úpeku. Od listopadu mají zem s lesní hrabankou.  Myslíte, že jim mám dát šanci a počkat, až vyženou nové větvičky, nebo je vyhodit? Ostatní velkoplodé a kamčatské borůvky se mi ujali. Poraďte mi, prosím Vás. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.179 (?), 11.4.2011 21:46

Neviem, co pod pojmom "všechny druhy borůvek" myslite. Len si domyslam. Tiez pestujem zimolez kamcatsky a Kanadske boruvky. Tiez sa s gulatymi a tmavymi plodmi pestuju muchovniky. Ale su to geneticky rozne rastliny. To ako keby ste hovorila, ze pestujete viacere druhy jablk. Len jedny su okruhle (jablka), druhe sisate (hrusky) a tretie maju namiesto jadernika kostku (broskve). Vami popisovane velkoplode (predpokladam muchovnik) a kamcatske (zimolez kamcatsky) su rastliny, ktore rastu aj v beznej zemine. Mierne kyslejsia neni prekazkou. Kanadske cucoriedky su vlastne velkoplode, pretoze niektore odrody vedia dat plody az velkosti jednoeurovej mince, co ostatne u nas v prirode rastuce druhy nie. Tie uz potrebuju podu kyslu. Pokial ste nemerali kyslost vysledneho substratu, moze sa velmi lahko stat, ze hrabanka z lesa je sama o sebe malo kysla. Ak je este k tomu jej kyslost znizema pridanim zahradnej zeminy, nemusi sa jednat o substrat vhodny pre vylozene kyslomilne rastliny. Nevapnena vrchoviskova raselina je pre ne idealnym substratom, lenze ked preschne tazko nabera vodu. Piliny z ihlicnanov mozu tiez sluzit ako substrat. Nie kazda hrabanka je vhodna. Raselina je v tomto pripade aj ked drahsia, ale predsa len istota. Kyslost menej kyslej pody mozte upravovat okyslovacom, ktory je mozne dostat v obchodoch (vyraznejsie prikyslenie), alebo hnojivami s kyslou podnou reakciou (siran amonny, siran draselny - mierne prikyslenie/udrziavanie kyslosti). Poda ma vsak tendenciu vracat sa ku svojej povodnej kyslosti, takze je toto treba strazit. Prv nez zacnete experimentovat s prikyslovanim si zadovazte supravu na meranie kyslosti pody (alebo vody - akvaristika) (dajte pozor aby ste mali dostatocny rozsah supravy aj v kyslejsich oblastiach) a overte si, ci je to vobec potrebne. Nez zacnete cokolvek nakupovat, skusat a laborovat, si ale pockajte. Ja som minuly rok dosadzal 6 novych rastlin a aj ked uz mam starsie rastliny vypucane, tieto sa niektore este len prebudzaju. Pokial aj nevypucia z vetviciek, mozu vyrazit z nizsich partii rastliny. Ak sa im pravda nic nestalo (napr. zasuseny korenovy system, vapnik v pode ak bola vapnena...).

PS: Cucoriedky miluju plne slnko. Pokial maju dostatok vlahy a vhodny substrat, rastu ako dive. Mne v roku sadenia (sadil som ich na jar) narastli z cca 20 cm rastliniek slahune aj vyse 1.5 m. V celodennom tieni, podla literatury a poznatkov pestovatelov z webu, malo plodia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika