Kanadské borůvky - pěstování



host - 141.196 (?)
14.3.2010 11:40

Podla literatury a aj podla mna, ak to bolo poskodenie mrazom, bolo preto, lebo konce vetviciek neboli v tom case dostatocne vyzrete. Dobre vyzrete drevo by malo mat dostatocnu mrazuvzdornost. Ku koncu vegetacneho obdobia radsej nehnojit. A ked uz, tak radsej nie s vyssim obsahom dusiku.  Ja uz mam tie svoje aj ostrihane a tesim sa na teplejsie jarne dni.

Prajem vela uspechov v pestovani "kanadiek".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 44.17 (?), 2.9.2009 7:47

Dobrý den, mám na zahrádce kanadskou borůvku, druhý rok a letos jí začaly červenat listy. Přisypávám rašelinu, ale nepomáhá to, netušíte prosím, oč se jedná a jak červenání listů odstranit? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.130 (?), 3.9.2009 20:56

To je odrůdou.Žádná nemoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.34 (?), 8.11.2009 17:21

Dobrý podvečer, tak opět poprosím o radu. Mám 4borůvky od začátku srpna. Hodně jsem se zde ptala na rady:) Nyní poprosím znovu o radu. Jelikož nevím, zda je to normální... Odrůda Patriot měla pouze jeden výhon když jsem ji koupila, ten je v pořádku, další 3 co vyrostly, mají už 30 možná i 40 cm, tak těm vršky ovadly. Nevím, jestli je to normální??? Zhruba asi 3cm vršku je úplně hadrovaté, jako by bez vody, přitom teď každý den pršelo. Má to tak i Emblue, která je o něco dál. Také jen ty nejnovější výhony.Napadlo mě, že buď je něco ožírá... oddělala jsem mulč.kůru a povrch rašeliny není ani trošičku porušen... nebo jestli opravdu nejsou přelité... nebo mě ještě napadlo, jak byly mrazíky, tak jestli se takto třeba nechová přemrzlý výhon. Navíc jediná Blue crop, která je mezi nima nasázená zčervenaly listy. Jinak ostatní tři nic. Lehce náznak zčervenání a poslední Blue yay je má spíš flekaté-hnědé...  Děkuji předem za každou radu:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 8.11.2009 21:34

Tipla bych, že mrazíky spálily nevyzrálé špičky výhonů.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel Chlouba - (10) - 42.6 (?), 8.11.2009 22:04

Dobrý den,

přikláním se k názoru, že opravdu borůvky prodělaly první mrazík a že nevyzrálé výhony to poškodilo. Nakonec to píšete sama, že se to týka jenom nejnovějších výhonů. Pokud se jedná opravdu o centimetry, nedělejte si z toho těžkou hlavu. V předjaří tyto poškozené výhony ustříhněte do živého dřeva. Borůvkám by to nemělo ublížit. Odrůda Patriot, zvláště jako mladá je dost citlivá na nadměrnou vlhkost, u ní dávejte pozor na přelití. Podzimní vybarvování je u jednotlivých odrůd rozdílné, některé odrůdy nevybarvují tak intenzivně. Podzimní vybarvování listů ovlyvňuje někdy také zásoba živin v půdě. Když je v půdě dostatek živin, listy zůstavají více zelené. Toto nemám s jistotou potvrzené, ale všechny indície napovídají, že tomu tak je.

Při pěstování borůvek přeji hodně zdaru. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.34 (?), 10.11.2009 16:38

Dobrý den a moc děkuji za odpovědi:) No jestli je poškodil mrazíček, opravdu jen mrazíček, pak se obávám mrazů. Bylím v podhůří Jeseníků, tak že  -20st není problém... budu muset raději vymyslet pro letošní rok nějaké učinné zakrytí... snad to zvládnou, spíš budou muset.) Ještě jednou děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 141.196 (?), 14.3.2010 11:40

Podla literatury a aj podla mna, ak to bolo poskodenie mrazom, bolo preto, lebo konce vetviciek neboli v tom case dostatocne vyzrete. Dobre vyzrete drevo by malo mat dostatocnu mrazuvzdornost. Ku koncu vegetacneho obdobia radsej nehnojit. A ked uz, tak radsej nie s vyssim obsahom dusiku.  Ja uz mam tie svoje aj ostrihane a tesim sa na teplejsie jarne dni.

Prajem vela uspechov v pestovani "kanadiek".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.244 (?), 22.3.2010 12:34

Dobrý den. 

Včera jsem zasadila s manželem 3 ks kanadských borůvek.Přesně dle rad zahradnice co je prodávala. Promíchali jsme vykopanou zeminu s rašelinou a zasadili 50 cm od sebe. Nikde tady na diskusi jsem nenašla jak daleko od sebe je sadíte vy.? Přijde mi to docela natěsno. Poradíte někdo jestli je to správně? Mám je ještě teď přesadit? pokud by to bylo málo? Moc děkuji za odpovědi... Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.244 (?), 22.3.2010 13:10

vlastně mám ještě jeden dotaz: 3 ks kanadské borůvky jsem vysadila 0,5 m od sebe a ve stejné řadě jsem vysadila červený rybíz jeden metr od borůvek. Nebude to vadit rybízu? Když borůvky mají pod sebou kyselejší půdu? Moc děkuji za odpovědi.Jsem panelákové dítě a teď jsme se stěhovali na barák a tak se pokouším zahradničit, ale bez zkušeností..  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.217 (?), 24.3.2010 15:47

Dobrý den, prosím o radu. Mám 2 rokem kanadskou borůvku a dočetla jsem se o jejím stříhání, ale vůbec nevím jak na to, nevložil by jste sem prosím někdo fotky svých borůvek jak jste je ostříhali? Mám pruty asi metr dlouhé a na nich spostu krátkých větviček, mám ty dlouhé pruty sestřihnout třeba o polovinu a ty krátké ostříhat úpln? nebo jak na to? prosím, pomozte :)

děkuji

Simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika