Kanadské borůvky - pěstování



host - 204.95 (?)
5.9.2009 8:34

Mne se jako obrana vůči ptákům osvědčil muchovník. 

Osobně mi chutná o dost méně než borůvky, ale kosákům asi o dost více, takže jej upřednostnují a dokavad jsou na něm nějaké bobule, tak na borůvky vůbec nejdou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 1.7.2008 10:16

Pečlivě pročtěte tuto diskusi a podívejte se i na

https://www.zahrada.cz/forum/drobne-ovoce/boruvky-kanadske-3356/?kotva=boruvky-kanadske-50349#boruvky-kanadske-50349

naleznete zde všechny odpovědi na péči a zálivku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.2 (?), 1.7.2008 6:20

Mám borůvku v květináči na balkonu, rodila hned 2 rokem.Letos ji mám úplně obsypanou.Pod ní jsem našla 2 mladé rostlinky, nasadila jsem je zvlášť, ale nevím jestli se musí roubovat prosím radu.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.1 (?), 29.7.2008 17:26

Na jaře jsem zasadil dvě kanadské brůvky každou jinou odrůdu (vše dělám podle tohoto fóra) a jedné zčervenyli listy a nemá žádné přírůstky je to normální? ta druhá roste hodně odspodu ale na větvičkách jsou přírůstky minimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 11.2.2009 21:57

Mám kanadské borůvky 10-tým rokem a stále fantasticky rodí. Problém mám však jiný. Nejprve plody zmodrají a to jsou ještě polozralé a potom zfialoví až zčernají a jsou chutově skvělé. Bohužel chutnají kosům už ve fázi kdy jsou pouze modré. V podstatě se nedostanu na řadu. Všude jsou modré kosí hovínka v době kdy zrají borůvky a já třu bídu. Zasadil jsem čtyři do kruhu v průměru 4 m. Koupil jsem síť na ptáky a na každou jednu hodil. Estetický paskvil, navíc je potřeba mezi nimi kosit trávu. Tudy cesta nevede a kosy bych ze zahrady vyhánět nechtěl i když se mi po borůvkách pouští do hrozného vína. Kolega mi poradil, pořiď jednomu kosovi na své zahradě hnízdo s mladými a on bude vůči ostatním kosům tak agresivní až je vyžene. Ty budeš živit pouze jednoho a co zbude můžeš sníst sám. Nějak to však nefunguje. Ti kosi u mne nehnízdí, pouze se chodí nažrat. Jak přesvědčit kosa ať si u mne založí hnízdo, že je vítán a kde ho vlastně zakládá ? Syn bude nadšený. Prozatím nacházím každým rokem pouze hnízda od rehků.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.10 (?), 16.2.2009 13:31

Mám podobný problém. S lidskými kosi. Když se mi zadaří a je příhodné počasí a úrodný rok také něco sklidím. Jednou jsem je předběhl a měl jsem necelé dva kýble našich borůvek. Přeji Vám úspěchy v pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 17.2.2009 10:22

síť je hnusná, ale je to jediná účinná věc proti kosům. Ještě lépe fungují kočičáci, dokud dementní soused kočky nezačal střílet a nebylo nutné je pouštět na procházku pouze v noci, s kosáky nebyl problém, kočky je udržely v uctivé vzdálenosti. Byla to legrace, kočičáci celé dny číhali pod borůvkami a ptáky vždy zahnali.

Váš dotaz mi evokoval myšlenku, že by možná bylo edukativní opět sousedovi upravit zubní vzorec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 17.2.2009 14:03

Teda pane Alí, Vy jste se dnes při ránu dobře "rozeběhl". Nejprve ve vláknu "mšice postřik"...tady jste mě ale skutečně pobavil. Vaše evokace myšlenky mě rozesmála přímo nahlas. Nechtěla bych potom brát sousedovi "otisky". Ale dávám Vám v obou případech za pravdu-ať si zase nějaký diskutující na mně "smlsne", že souhlasím. S kočkama, antibakteriálním mýdlem, reklamami... Fundovaně jste vyjádřil, co bych nebyla schopna zformulovat. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 17.2.2009 14:35

Díky Romilo, červenám se. Ale já nejsem fanatik, snažím se být jen maximálně pragmatický  :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.95 (?), 5.9.2009 8:34

Mne se jako obrana vůči ptákům osvědčil muchovník. 

Osobně mi chutná o dost méně než borůvky, ale kosákům asi o dost více, takže jej upřednostnují a dokavad jsou na něm nějaké bobule, tak na borůvky vůbec nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.170 (?), 31.3.2010 9:01

Já mám u každého keře zapíchlou tyčku, na konci mám přidělaný větrník. Dále mám mezi tyčemi natažený provázek a na něm přivázany CD média. Od té doby nemám s ptáky problém :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika