Kanadské borůvky



Marcelaa - (1) - 39.4 (?) 
18.9.2016 10:23, zobrazeno: 7557x

Dobrý den, také poprosím o radu. Loni na podzim jsme zasadili kanadské borůvky z kontejneru, malé sazenice cca 20 cm. Moc nám nenarostly, jsou žalostné. Dali jsme je pod smrky do polostínu v domnění,  že je tam maximálně vhodná půda, ale asi jsme se přepočítali nebo jim chybí něco jiného?

Také jsme zasadli zimolezy na sluníčko do normální půdy a moc se jim také nedaří. Musí se hnojit? Bylo psáno, že tyto jsou nenáročné na hnojení, ale přírustky jsou žalostné. Zaléváme dostatečně borůvky i zimolezy odstátou neupravenou vodou.

Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 26.122 (?), 5.10.2016 10:53

Dobrý deň,

pokúsim sa k vašemu príspevku niečo napísať(pohľad na vec mojimi očami). Prvá vec by asi bola poloha a polotieň, možno by to chcelo viac priameho slnečného svetla. Ďalšia vec je okolitá zemina. Ja mám napr. pri záhradke smrekový les a zemina je tam ťažká ílovitá. Vykopať jamu, odizolovať fóliou a pridať bielu rašelinu by bola istota. Ďalšia zásadná vec je zálievka, aj odstáta neupravená voda može byť tvrdá vápenatá. V tomto prípade je ďažďová voda ideálna. Ešte ma napodlo hnojenie. Rašelina sama o sebe neobsahuje moc výživných látok. Na jar aplikujem k rastlinám granulované hnojivo(čučoriedky a rododendróny) a potom už len k zálievke pridávam okysličovač zeminy(do konca 7.mesiaca). Teraz na jeseň aplikujem síran draselný na vyzretie rastlinných pletív. U mňa to celkom pekne rastie a plodí(napr. na jar zasadené odrody Darrow a Rubel majú 3-4 nové výhonky s výškou 70-80cm). Možno to chce spraviť len malú zmenu a dať tomu čas.

S pozdravom Ladislav 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.224 (?), 7.12.2016 16:52

Čučoriedky. Zabudnite na množstvo informácii ktoré kolujú po internete. Často zavádzajú ale poskytujú uplne zle informácie 

1. ak chtete zdravý rast a bohatu rodivosť - slnečné stanovište presnejšie priame slnko 

2. Výživa -  čisté rašeliny, hrabanky a pod substráty sú vzdušné, vysoký obsah org. hmoty avšak uplne bez živín. Aj ked toho čučoriedka potrebuje menej v porovnaní s inými druhmi bez výživy neporastie. Substrát nech je to rašelina či piliny dobre premiešať a pridať viaczložkové hnojivo s miroprvkami + síran amnonny  ktorý doplní dusík a zároveň okyslí substrát   Viaczýložkovým hnojivom prihnojovať raz za dva až tri roky, síranom amonnym 2-3x za sezonu. Dospelý ker potrebuje orierntačne okolo 120g síranu amonneho/ročne 

3. VODA - zalievka.  Množstvo vody treba regulovať podľa možnosti substrátu odvádzať vodu. Čučoriedky  dobre reagujú na stále vlhký substrát. Zalievať môžete toľko  aby bol substrát vždy vlhký nie mokrý. Pri pestovaní v kontajneroch kde mam vysadené  čučoriedky v cca 50l črepníkoch beží závlaha (intenzívne) denne 2x15min. Za roky pestovania som ešte nemal žiadny problém  zo zahnívaním  či hubovými ochoreniami. Záleží len na schopnosti substrátu odviesť vodu.

Pestovanie čučoriedok je vcelku jednoduché a bezproblémové. a predsa najviac problémov mi spôsobujú vtáci, ktorým bobuľe mim, oriadne chutia

Julo    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.195 (?), 22.3.2017 19:50

Jednou hnojené na jaře Hoštickým hnojivem, jo a přidával jsem rohovinu.

...
...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.86 (?), 25.3.2017 19:14

Dobrý den. Postačí 30l kýbl a vodu z něj odvádět navrtáním děr do dna. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.116 (?), 10.4.2017 18:55

Zdravím Vás všechny nadšence borůvek,

borůvky sázím vždy do velikého lavoru, staré dtské vaničky, nebo veliké vany ze smetiště, která se celá zakope do země! neproniká tam nic nezdravého, dolů dám jehličnatou kůru z lesa, vetně pilin, které seberu kolem poráženýc h stromů a asi 1/3 drobné hrabanky z lesa, promíchám to s rašelinou a substrátem pro borůvky, přidávám již při sázení dlouhorozpustné hnojivo a sázím..a zalévám, minimálně 1x týdně! při zrání borůvek a vedrech i častěji. Odměna je sladká! Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika