Kanadske borovky nekvitnu



slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 248.71 (?) 
27.4.2011 22:12, zobrazeno: 9776x
Dobry den, mam asi 6 rokov kanadske borovky 2 kriky pri sebe rozne odrody. Pekne rastu ale posledny rok vobec nekvitnu a tento rok to bude asi zas bez kvetu a plodu. Hnojim ich hnojivom na borovky. Kazdy rok okolo vymienam hlinu len pre borovky zalievam ich su na slnku a predsa nekvitnu. NEviete kde robim asi chybu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 253.46 (?), 27.4.2011 23:00
pokud nestříháte, tak po 6 letech je nejvyšší čas. potřebujete každoroční pravidelné a velké přírůstky, na kterých budou další rok plodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:15

Dobrý den, prosím,chtěla bych se zeptat co se mohlo stát, když mám vedle sebe 3 borůvky :Goldtraube 23   Northland   Goldtraube 23, Goldtraube nevykvetly a Northland už odkvétá a má plody.Sazenice jsem koupila vloni na jaře 2017 a plodily všechny.Jsou sázené do jámy vystlané a zasypané hrabankou z lesa.Vloni jsem keře ještě nestříhala, myslela jsem, že bude stačit až letos po sklizni.Připojuji foto.Předem děkuji za odpověď.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:18

Nevím jak vložit více obrázků najednou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:20

Northland

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:26

Northland foto

Northland foto
Northland foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 6.5.2018 18:37

Hrabanka je špatně, musí být rašelina + trochu písku, může se přidat kůra. Nesmí! být poblíž jakékoliv vápno, z hnojiva třebas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.37 (?), 6.5.2018 23:17

Hrabanka není špatně, je kyselá. Běžně se pod borůvky používá. Jinak letos mi Goldtraube nevykvetla. Mám jinak Blucrop, Chandlery, Northland a Bluejay, které všechny normálně kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 7.5.2018 7:43

Jenže jak kde, kolego. Je k dohledání video, kde jeden větší pěstitel od hrabanky odrazuje, že to zkoušel a nerostlo to. Mně taky ne. Až jáma 50 x 50 x 50 vystlaná pe plachtou a vyplněná rašelinou pomohla. Některé webshopy na to upozorňují, pěstovat v čisté rašelině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 7.5.2018 8:52

Samotná hrabanka za to nemůže, ale způsob aplikace. Kyselost organického substrátu závisí na poměru aerobního a anaerobního rozkladu. Hrabanka primárně vznikla aerobním rozkladem a je proto neutrální. Rašelina vzniká anaerobním rašeliněním což je druh rozkladu v anaerobním či semianaerobním prostředí s nadbytkem vody. Je proto potřeba hrabanku před použitím nechat zkysnout. Cca do 200 l sudu (či plastové nádrže na vodu) se nasype směs hrabanky, pilin (a případně štěpky) a vše se zaleje vodou či výluhewm z kopřiv. Přidá se 200 g síranu amonného a nechá se to měsíc zkysnout.

Po aplikaci výsledku k borůvkám je potřeba mít na paměti nižší sorpční kapacitu pro vodu a je tudíž pro udržení kyselosti bude potřeba častěji zalévat (a s přebytkem). Zalévat je potřeba i v srpnu a září i když by bylo po sklizni, protože v těchto teplých dnech se diferencují pupeny a zálivka tak ovlivňuje bohatost kvetení v následujícím roce.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika