Kanadske borovky nekvitnu



slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 248.71 (?) 
27.4.2011 22:12, zobrazeno: 9796x
Dobry den, mam asi 6 rokov kanadske borovky 2 kriky pri sebe rozne odrody. Pekne rastu ale posledny rok vobec nekvitnu a tento rok to bude asi zas bez kvetu a plodu. Hnojim ich hnojivom na borovky. Kazdy rok okolo vymienam hlinu len pre borovky zalievam ich su na slnku a predsa nekvitnu. NEviete kde robim asi chybu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 253.46 (?), 27.4.2011 23:00
pokud nestříháte, tak po 6 letech je nejvyšší čas. potřebujete každoroční pravidelné a velké přírůstky, na kterých budou další rok plodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:15

Dobrý den, prosím,chtěla bych se zeptat co se mohlo stát, když mám vedle sebe 3 borůvky :Goldtraube 23   Northland   Goldtraube 23, Goldtraube nevykvetly a Northland už odkvétá a má plody.Sazenice jsem koupila vloni na jaře 2017 a plodily všechny.Jsou sázené do jámy vystlané a zasypané hrabankou z lesa.Vloni jsem keře ještě nestříhala, myslela jsem, že bude stačit až letos po sklizni.Připojuji foto.Předem děkuji za odpověď.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:18

Nevím jak vložit více obrázků najednou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:20

Northland

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.9 (?), 6.5.2018 17:26

Northland foto

Northland foto
Northland foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.5.2018 18:37

Hrabanka je špatně, musí být rašelina + trochu písku, může se přidat kůra. Nesmí! být poblíž jakékoliv vápno, z hnojiva třebas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.37 (?), 6.5.2018 23:17

Hrabanka není špatně, je kyselá. Běžně se pod borůvky používá. Jinak letos mi Goldtraube nevykvetla. Mám jinak Blucrop, Chandlery, Northland a Bluejay, které všechny normálně kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.5.2018 7:43

Jenže jak kde, kolego. Je k dohledání video, kde jeden větší pěstitel od hrabanky odrazuje, že to zkoušel a nerostlo to. Mně taky ne. Až jáma 50 x 50 x 50 vystlaná pe plachtou a vyplněná rašelinou pomohla. Některé webshopy na to upozorňují, pěstovat v čisté rašelině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.233 (?), 7.5.2018 8:52

Samotná hrabanka za to nemůže, ale způsob aplikace. Kyselost organického substrátu závisí na poměru aerobního a anaerobního rozkladu. Hrabanka primárně vznikla aerobním rozkladem a je proto neutrální. Rašelina vzniká anaerobním rašeliněním což je druh rozkladu v anaerobním či semianaerobním prostředí s nadbytkem vody. Je proto potřeba hrabanku před použitím nechat zkysnout. Cca do 200 l sudu (či plastové nádrže na vodu) se nasype směs hrabanky, pilin (a případně štěpky) a vše se zaleje vodou či výluhewm z kopřiv. Přidá se 200 g síranu amonného a nechá se to měsíc zkysnout.

Po aplikaci výsledku k borůvkám je potřeba mít na paměti nižší sorpční kapacitu pro vodu a je tudíž pro udržení kyselosti bude potřeba častěji zalévat (a s přebytkem). Zalévat je potřeba i v srpnu a září i když by bylo po sklizni, protože v těchto teplých dnech se diferencují pupeny a zálivka tak ovlivňuje bohatost kvetení v následujícím roce.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika