Kanadská borůvka - usychání



Stránky: 1,  2   
Red - (8) - 137.241 (?) 
14.5.2009 10:59, zobrazeno: 37859x

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s kanadskou borůvkou. Mám na zahradě několik stromečků kanadských borůvek a 3 stromečky, které stojí vedle sebe, začaly usychat. Zhruba od cca 1/4 výšky stromečku nahoru jsou všechny listy suché. Po důkladném prozkoumání jsem na jednom stromečku našel 2 drobné pavučinky(3x3 cm) - nic jiného. Potřeboval bych poradit čím to může být, případně co s tím dělat.

Předem děkuji za případné rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 14.5.2009 12:14

a zaléváte dostatečně? Většina borůvek zajde na to, že mají málo závlahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Red - (8) - 137.241 (?), 14.5.2009 12:45

Přiznám se, že to se závlahou teď tak až žhavé nebylo, ale neřekl bych, že to bude vodou. Mám na zahradě 10 stomečků různého staří. Krom zmíněných 3 jsou všechny ok. Navíc, stromek by usychal celkově, což se v tomto případě neděje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 14.5.2009 14:49

samozřejmě nejysem na místě, nemohu to tedy posoudit na místě. Ale borůvky takřka netrpí na jakékoli choroby (v praxi budete hledat s nulovým výsledkem, v literatuře taktéž), devadesát procent odůmrtí  souvisí s mizernou závlahou. často uschnou ty, které mají malý kořenový systém, a byly vysazeny před zimou, v zimě jednoduše uschnou, pokud mají pod sebou málo rašeliny, je to vysoce pravděpodobné.

Jinak doporučuji projít zdejší diskuse. Borůvky jsou zde podrobně diskutovány, co se týče závlah, hnojení a vhodného stanoviště a všeho možnmého. Je to jistě vyčerpávající zdroj informací a navíc nevzniká paralelní vlákno na již proběhlé téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.2 (?), 9.6.2009 9:27

Dobrý den,

jen bych chtěla reagovat na ty pavučinky. Mám stejný problém. Začíná mi usychat borůvka, na které je pavučinek několik a nejen to. V loni mi zašla mladá třešeň, na které jsem také našla několik stejných malých pavučinek. Letos mám pavučinky i na broskvoňi a jiných stromech. Osobně se tedy domnívám, že i Vaše borůvka je napadená nějakým škůdcem, který pomalu ničí Vaše keře. Bohužel se zatím nemůžu dopátrat názvu škůdce a případného opatření. Pokud se podaří dopátrat Vám, budu ráda za každou radu. Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 9.6.2009 11:10

Foto by bylo ideální. Vlnatka krvavá? M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.1 (?), 20.6.2009 15:52
No a nemohl třeba kořenový systém těch borůvek ožrat nějaký hlodavec???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.97 (?), 20.6.2009 18:05

mám stejný problém při pěstování na balkóně. Zalévám dostatečně, vlastně každý den, borůvky nikdy nepřeschnou, ani nejsou přelité, protože mají drenáž a přitom stojí v misce s vodou. hnojím hnojivem na azalky. mám je třetím rokem a teď najednou zbledly a začaly pozvolna usychat... přitom jsou obsypané plody, čily nasadily ještě v době relativního zdraví. snad odebrat vrchní vrstvu zeminy a dodat rašelinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 35.93 (?), 4.6.2018 16:27

Zbledly - je listi nejak zbarveno? Jake jsou to odrudy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 20.6.2009 16:45

borůvky jsem zkoušel vysadit asi 4x a vždy nakonec zašly na nedostatek závlahy... jsou na to extrémně choulostivé

jakmile je zasadíte a nemůžete min. 2-3x týdně zalévat, tak to ani nezkoušejte

kořenový bal většinou nic moc a borůvka samozřejmě vyhnaná aby se prodala...

já to už vzdal... stejně chuťově proti lesním asi jako jahody v lednu z Lídlu proti červnovým z místních zdrojů :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika