Kanadská borůvka - usychání



host - 153.9 (?)
4.6.2018 6:19

Pokud to byla vajíčka lalokonosce, tak vám zničí nejen tuhle borůvku, ale většinu zahrady.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 20.6.2009 17:53

prosím o radu, Nenašla jsem odpověď v podobných vláknech. Mám na zahradě dvě borůvky evidentně deset i více let staré. Obě mají dvě holé větve, pouze na vrcholku pár větviček s listy. Minimálně kvetou a plodí. Chtěla bych je přesadit do rašeliny, ta trocha, co jím občas přihodím zřejmě nestačí. Potřebovala bych vědět, kdy je nejlépe je přesadit, zda až na podzim nebo mohu hned. A také jak takové staré keře stříhat děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.1 (?), 4.6.2018 0:52

Koupila jsem kanadskou borůvku v kontejneru německém OBI. Jednu ze tří letos pořízených. Do měsíce z 80% shodila listy a uschla. Další dvě, stejně zasazené a zalévané v jedné řadě, se rozrůstají. Napadlo mě znovu zkontrolovat kořenový bal. Celý jsem ho musela ostříhat až na základ kořenů. Mezi namačkanými kořínky, nešly od sebe bez trhání oddělit, byl totiž větší počet kuliček do cca 4 mm bílé až tmavě oranžové barvy, které promáčknutím pustily tekutinu. Napadl mě polysterén, než jsem to zmáčkla! Musí to být nějaká houba, která způsobuje odumírání kořínků. Pečlivě očistila, omyla, použila postřik na houbu na kořenu i na výměněnou zem. Zasadila, ale asi až příští rok uvidím, zda se ještě uchytí. Sama nevím, zda nedělám chybu, že to neřeším ohněm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 4.6.2018 6:19

Pokud to byla vajíčka lalokonosce, tak vám zničí nejen tuhle borůvku, ale většinu zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 4.6.2018 7:33

Jestli uschla, jak by mohla příští rok obrůst? Ty kuličky, spíš bych tipoval, že je to zbytek z obalovaného hnojiva. Osmocote atd, ale je fakt, že 4 mm nemá. P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 4.6.2018 7:45

Ještě k tomu hnojivu, jestli kuličky byly špinavě bílé a malá část oranžových, mělo by to být Osmocote s hnojiovým účinkem 3- 4 měsíce. Třeba do hnojiva s účinkem 5-6 měsíců se přidává část kuliček tmavě hnědých, pro 6-8 zase jiná barva... atd.Po rozmačknutí zbytku vyčerpaného hnojiva právě vyteče špinavá voda. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 4.6.2018 7:53

Chyba nebyla v kuličkách, ale v těch namačkaných kořenech. Musí se při sázení rozvolnit, rozdrobit aby se uvolnily a mohly se rozrůstat. Takhle plstnaté to vysychá a špatně se ujímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 4.6.2018 16:43

Ano, tohle je velice častá příčina usychání borůvek (nejen borůvek) po výsadbě, máte pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika