Kanadská borůvka - skvrnitost listů



Jenda_ - (30) - 214.22 (?)
15.6.2014 18:35

Dobrý den.

Prosím o radu, jestli někdo ví, co je to za nemoc u kanadské borůvky a jak ji léčit. Mám to asi u půlky keřů. Děkuji mockrát. j


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
pestitelMartas - (3) - 139.112 (?), 5.6.2014 15:34

A to ph se upravuje jak, pokud se můžu zeptat? Nemám s tímto žádné zkušenosti doposud. Dnes jsem koupil Hoštické hnojivo na borůvky, bude to stačit nebo mám pořídit čistě i ten síran amonný a síran draselný? Koukal jsem v zahradnictví, že mají na všech borůvkách uplně tu samou skvrnitost jako já a to v mnohem větší míře a nějáké starosti si s tím asi nedělají :D Jinak tedy počkám co se bude dít a případně bych to ošetřil tím přípravkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.80 (?), 6.6.2014 15:28

Hoštické hnojivo na borůvky... jake, tekute nebo granulovane? Síran amonný a síran draselný si kupte hodi se i na jine veci.

pH substratu - osobne bych ted hned pridal aspon 10 l raseliny, popr. cim vice tim lepe, klidne 5 cm -10 cm nad povrch. Kolik litru raseliny jste pouzil pri vysadbe?

Pokud mate tekute Hoštické hnojivo na borůvky zalevejte dle navodu, jinak bych pouzil siran ammony (do konce cervna max. do pulky cervence), pote siran draselny. Kolik jste dal Cereritu? U mne i mensi rostliny zjara snaseji 1-1.5g dusiku tydne, obdobne pozdeji drasliku.

Jedna odmerka 10 ml (od Kristalonu) obsahuje 9-10 g siranu amonneho tj. 1.8 - 2 g dusiku, odmerka 10 ml siranu draselneho obsahue 12-14g, tj. 6-7g K2O. Jedna se o silna hnojiva, zejmena siran draselny, ten se navic dost spatne rozpousti, resp. nutno rozpustit predem. Nejlepe si dat do 2L PET lahve pozadovane mnozstvi, doplnit vodou, rozpustit a pak pridavat do konve po 0.2l. Tezko se na dalku radi, zalezi jak bude rostlina reagovat a podle toho upravit zalevani "kyselym" hnojivem. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.6.2014 10:08

"Mám ji zasazenou pouze v rašelině, zálevám".

A v jaké rašelině ji máte zasazenou? Slatinné nebo vrchovištní? Není totiž rašelina, jako rašelina. Tyto dva základní druhy se liší kyselostí a pouze vrchovištní rašelina s nižším Ph kolem hodnoty 4, je vhodná pro pěstování borůvek. Při výsadbě borůvek je nutné číst pokyny na balíku rašeliny a zkontrolovat buď přímo hodnotu Ph anebo hledat instrukci, že "rašelina je určena pro výsadbu kyselomilných rostlin".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jenda_ - (30) - 214.22 (?), 15.6.2014 18:35

Dobrý den.

Prosím o radu, jestli někdo ví, co je to za nemoc u kanadské borůvky a jak ji léčit. Mám to asi u půlky keřů. Děkuji mockrát. j


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 16.6.2014 12:15

Nevim, muzu pouze tipovat dle informaci na internetu - leaf anthracnose nebo Blueberry Bacterial Canker nebo taky neco jineho. Mate nejake priznaky choroby na vetvickach? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.22 (?), 16.6.2014 18:31

Děkuji. O víkendu to prohlédnu celé a nafotím. Mějte se fajn. j

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika