Kanadská borůvka - neprospívá



host - 6.15 (?)
24.5.2013 8:17

Takhle vypadá teď po ostříhání. 


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 23.5.2013 13:23

Jistěže se sází ne do čisté rašeliny, nýbrž do směsi s pískem, zeminou, příp. hrabankou.
   Jinak,  první kanadské borůvky sázeli mí rodiče v roce 1964 do přinesené zeminy nahrabané v místním borovém lese. Od té doby (!) tam keře stojí a (pravda nijak převratně) plodí. Hnojivo dodnes neviděly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 23.5.2013 13:28

Ja je mam vysazene v ciste raseline (+mulc z pilin a kury) a prihnojuji. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 23.5.2013 18:24

Zabudol som dopisat ze byvam hned vedla lesa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 23.5.2013 20:14

loni jsem sázel 2 už starší kanadské borůvky, pod každou byla jáma naplněná slisovaným 600 litrovým balíkem čisté rašeliny, tj. 1200 litrů celkem

na to jsem z lesa dal mech z lesa (vždycky když jsem šli z hub) a letos tam mám pod burůvkami dokonce kousek kapradí a nějaké lesní kytičky co jsem nikde mimo les nikdy neviděl :)

na té rašelině se nesmí šetřit, to je absolutní nutnost, jinak to pak nedohoníte

borůvky po zasazení
borůvky po zasazení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.15 (?), 24.5.2013 7:51

Moc děkuji za reakce, na podzim se na to vrhnu.

Jen pro kontrolu, vykopu jámu. Stávající borůvku nechám tam kde je, sluníčko tam svítí dost a vláhy má taky dost. Za ní je ještě místo, kam se vejde jedna. Koupíme další borůvku, ale bohužel u této co už máme nevím, co je to za odrůdu. Manžel to kdysi kupoval v OBI a ten štítek už nemám. No nic. Do jámy nasypu rašelinu, přinesu z lesa jehličí a do toho vsadím borůvky. No a na jaře uvidíme. SAmozřejmě koupím hnojivo a to ještě teď, aby se tato trošku zmátořila. Včera jsem ji ostříhala a není to zas až tak zlé, tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.15 (?), 24.5.2013 8:17

Takhle vypadá teď po ostříhání. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 24.5.2013 8:42

Nevím... Já bych to přesadil. Důkladně připravit jámu na sázení. Žádnou rašelinu tam nevidím. Pochopte, že bez rašeliny to nepůjde, na rozdíl, že bez drátu to jde... Když nedodržíte popisy výše uvedené, nedočkáte se výsledku. Tou rašelinou to nestačí pocukrovat a myslet si, že to stačí.  To byl taky můj první omyl zaplacený několika ztracenými sazenicemi (a roky zpoždění ůrod). Rašelina + kůrový mulč + písek,  3:3:1. Jáma alespoň 50x50x50. Nemá cenu to dál opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 158.4 (?), 24.5.2013 9:18

naprosto souhlasím, spousta lidí si koupí několik sazenic borůvek a k tomu jeden 60 litrový pytel rašeliny a myslí si, že to stačí

50x50x50 plné rašeliny či směsi rašeliny s kůrou a pod. je prostě základní minimum - samozřejmě nemyslím směs rašeliny s klasickou zeminou!

btw v zahradnictvích lze koupit lisovaný balík rašeliny po několika set litrech, stojí to násobně méně než po pytlích z hobby marketů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.173 (?), 24.5.2013 9:26

Rovnez bych ji opatrne vyrypl a poradne presadil, alespon uvidite, zda se Vam vubec rozrostly koreny. Je velmi pravdepodobne, ze nikoliv. Pred vysadbou po vyjmuti z kontejneru se musi korenovy bal narusit (opatrne roztrhat od sebe), jinak velmi casto rostlina neroste, resp. korenovy bal je stale ve stejnem tvaru jako v kontejneru. Taky jsem prvni boruvky zasadil spatne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.5.2013 10:00

Nechci být zlým prorokem, ale myslím si, že bude dost velký problém tuhle zasychající borůvku znovu rozdýchat. Pokoušel jsem se o něco podobného už dvakrát a ani jednou se mi to nepodařilo. Poprvé, když mi kdysi dvouletý keřík koncem léta z neznámého důvodu najednou shodil listy a podruhé, když mi na jaře přišla zásilka se dvěma objednanými sazenicemi, z nichž jedna, na rozdíl o té druhé, byla neolistěná. Obě tyto bezlisté rostliny sice měly na řezu větviček živé zelené lýko, ale už nevyrašily, ať jsem dělal, co dělal. Bude to asi tím, že borůvky mají jemné vlásečnicové kořínky a když zde nastane nějaký zásadnější problém, velmi rychle odumřou a je vymalováno. Pak se bezlistý keřík sice ještě nějakou dobu snaží zuby nehty držet při životě, ale zničené kořeny už nejsou schopny se zregenerovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika