Kanadská borůvka



host - 97.5 (?)
2.6.2006 14:03
Ako je to však, keď sú 3 typy podľa rodivosti: skoré, stredné a neskoré.
Môže byť kombinácia napr. skorá s neskorou ?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 46.1 (?), 8.5.2006 15:00, zobrazeno: 212365x

Dobrý den, zakoupila jsem si kanadskou borůvku 1 ks. A podle rad, které jsem se zde dočetla jsem jí zasadila. Pěstuji jí na balkoně, ve větší nádobě s podmiskou. Hlínu jsem nakopala v lese / jehličnatý/. Hlína má být kyselá, promíchala jsem jí s pískem. Borůvku mám v polostínu, slunce na ní svítí až pozdě odpoledne. Pěkně obrazila květama,celkem hojně. Doporučují mi,abych květy projela štětečkem. Nevím jestli je samosprašná. Chci zakoupit ještě hnojivo. Viděla jsem v Baumaxu přímo na borůvky. A  stačí 1 rostlina, nebo musí být 2? Jsem úplný laik a ráda bych své dceři udělala radost alespoň malou úrodou.děkuji iva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.200 (?), 9.5.2006 13:09
Je potřeba alespoň dvě rostlinky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.48 (?), 13.5.2006 20:09
Jak se mam o ni starat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.112 (?), 9.5.2010 14:04

Aj ked uz to isto za ten cas, ktory uplynul od zadania vasho dotazu, sama viete, cucoriedka ako taka je samoopeliva. V pripade opelenia pelom inej odrody, sa dosahuje vacsej velkosti plodov a tym aj urody. Mam jednu velmi skoru odrodu, ktora kvitne skor ako tie ostatne. Napriek tomu mam na nej kazdorocne urodu. Viem, ze toto nemozno pouzit ako univerzalnu pravdu, ale to ani tvrdenie ze potrebujete dve. Rozhodne to pravda neni, a ak je, tak vo vynimocnych pripadoch. Navyse ak Vam ju neopelia cmeliaci, mravce alebo iny hmyz, ktory sa dostane tak daleko do kvietku, aby ho mohol opelit, co Vam ho opeli? To prispieva k tomu, co je vseobecne podsuvane. Odporucaju sa dve - tri odrody ale z dovodu zvysenia vynosov a nie koli tomu aby ste mali vobec nejaku urodu. Ine je to u asimin, kde potrebujete dve geneticky rozdielne rastliny (dve odrody a nesmu byt krizenim pribuzne) na to, aby sa opelili, alebo kiwi. Ci uz kolomikta, alebo arguta potrebuje samicku a k opeleniu samceka. U vinica sa tiez stava, ze odroda ma len kvety zenskeho typu (gynoidny typ kvetu) a potrebuje opelovaca. U ziadnej odrody cucoriedok vsak neni ani jeden z tychto javov pravidlom, takze pokojne mozno bez strachu pestovat aj jednu odrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.24 (?), 11.5.2006 9:12
Je potřeba do 50m v okolí jetě jedna pokud možno jiný druh borůvky kanadské kvůli opylení.Máme jednu taky na balkoně a soused taky jednu a je to v pohodě(3,rok)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.5 (?), 2.6.2006 14:03
Ako je to však, keď sú 3 typy podľa rodivosti: skoré, stredné a neskoré.
Môže byť kombinácia napr. skorá s neskorou ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.128 (?), 21.6.2006 7:11
Koupili jsme 2, různě vysoké. V zahradnictví tvrdili, že je rozdíl pouze ve velikosti, ale každá kvetla jinak - větší skoro bíle a malá modře. Menší teď zasychá. Poradíte, prosím, jak ji zachránit? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.161 (?), 22.6.2010 14:06

Dle mých informací je několik druhů a jen některé jsou samospašné, není jich mnoho.Pokud nejsou samosprašné nepomůžete si jakoukoli jinou v okolí, musí kvést ve stejném období.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.104 (?), 3.7.2010 23:23

Mohli by ste uviest aspon niekolko z tych, ktore potrebuju k opeleniu inu odrodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 9.7.2010 22:50

Mezi nejčastěji pěstované odrůdy kanadských borůvek patří Bluecrop, Patriot a Duke. Tyto jsou cizosprašné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika