Kamčatska borůvka - opadávání květů



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?)
13.4.2015 10:50

Kanadskými borůvkami se ty kamčatské neopylí. Jednak kvetou jindy, navíc je to zcela jiný biologický druh. 
   O zimolezech (kamčatských) se píše, že jsou cizosprašné. Když jsem si ale kdysi pořídil první keřík (širokodaleko je určitě nikdo nepěstoval), plodil i jako samojediný.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
peky - (34) - 161.85 (?), 12.4.2015 19:18, zobrazeno: 11769x
Dobrý den, letos jsme si koupili kamčatskou borůvku, už s květama, ale dnes jsem si všimla, ze květy opadávají. Nevíte co je špatně?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 12.4.2015 20:41

Opadávají celé včetně šťopiček, nebo jen okvětí? Pokud jen okvětí, tak je to OK a prostě dokvétají. Pokud celé, tak možná, že nejsou opylené - lepší je mít dvě odrůdy, pak plodí bohatě. Sama mám dvě, jedna je větší keř, vždy plody doslova obalený, druhá je menší, má plody větší, ale méně. Nechávám obě právě z důvodu opylení. Pokud vím, u nás v osadě je několik lidí likvidovalo z toho důvodu, že měli jednu a neplodila jim... Dneska u nich bručelo plno čmeláků smiley.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
peky - (34) - 161.85 (?), 13.4.2015 10:24
Vypada to, ze opadávají celé :-(. Já mám 3 kanadské borůvky ale ty jsou jinde než tahle. Mám je letos taky poprvé tak možná ještě ani plodit nebudou. No nic prikoupim ještě kamčatský a uvidíme :-). Děkuji :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?), 13.4.2015 10:50

Kanadskými borůvkami se ty kamčatské neopylí. Jednak kvetou jindy, navíc je to zcela jiný biologický druh. 
   O zimolezech (kamčatských) se píše, že jsou cizosprašné. Když jsem si ale kdysi pořídil první keřík (širokodaleko je určitě nikdo nepěstoval), plodil i jako samojediný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.4.2015 12:15

Je pár odrůd, mj. dříve nejznámější - Modrý triumf, který se uváděl jako samosprašný, ale spíše je částečně samosprašný. Měl jsem dva keře této odrůdy a plody se bez problémů vyvíjely a dozrávaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 13.4.2015 13:19

možná má na opylení vliv také indukovaná samosprašnost, kdy se na květy zimolezu s jedlými plody dostane pyl okrasných zimolezů s plody nejedlými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 117.59 (?), 14.4.2015 21:03

Vidite, my jsme letos poridili na zahradu Altaj a Amur (pres eshop). Pak tyden na to v zahradnictvi a jednom hobby marketu jsme jeste prikoupili Morenu a Duet. Ty z eshopu jsou mensi a bez kvetu. Morena a Duet jsou trochu vetsi a s kvety. Pokud opadaji, prictu to za vinu presazeni na finalni stanoviste. Pro kytku to je vzdycky trochu sok (nekdy mensi, nekdy vetsi). Stejne pocitam s lepsi urodou az za par let.

Jak zde ale psali uz jini, muze jit o problem neopyleni. Kamcatky jsou obvykle cizosprasne nebo castecne samosprasne..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.103 (?), 23.4.2015 21:28

Dobrý den, chtěl bych přidat svou zkušenost, z kamčatek jsem nejprve měl pouze tři Modré triumfy, a ty plodily hnedle, ještě než k nim přibyly jiné odrůdy. Pravda, opravdu slušnou sklizeň mi poskytly až loni (čtvrtý rok na stanovišti). Ale to bych i já přičítal spíše tomu, že si nejprve musely na svůj plac zvyknout, a méně tomu, že ze začátku jim nesekundovali žádní opylovací partneři. Z těch mám nyní Průhonický letní, Sinoglasku (obojí jen uhaduji, prodejce jména neznal), Balalaiku a Blue Velvet.

Jak na těchto stránkách píší kovanější odborníci, záleží i na čmelácích, zálivce a výživě. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.85 (?), 25.4.2015 20:03
Tak hlásím, že květy opadaly, ale už se tam tvoří bobulky :-) Tak jsem plašila zbytečně. Všem moc děkuji..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.68 (?), 12.5.2015 13:01

U nás už jsou všechny kamčatky odvektlé, docela se činily, na to že jsem je sázela vloni na podzim. Jako poslední rozkvetla Kaina, ale za to kvetla nejvíc a a nasadila poměrně velké množství plodů. Nechtěly by přihnojit - např. hnojivem plod a květ? Kanadské borůvky hnojím pravidelně každých 14dnů, ale kamčatky jsem pohnojila jen na jaře cereritem a teď už nic, tak aby jim to stačilo. Snad se dočkám první odrůdy a budu moc porovnat chuť kamčatek a kanaďanek. Už se moc teším, jen aby to nezblajznul nějaký chytrý kos se špáďou, co se stále natřásá na stromě.

Nepoužíváte někdo ultrazvukový plašič ptáků??? Fungute to??? nebo to jsou vyhozené peníze???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika