Jednouplodící maliník



host - 126.187 (?) 
13.2.2020 11:02, zobrazeno: 3786x

Poraďte odrůdu jednouplodícího maliníku. Podmínkou je, aby výhony byly vysoké 150 cm a více a také aby rostly bez podpory-tedy silné a pevné výhony.

Díky PeP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 233.92 (?), 13.2.2020 21:43
Nemám ho, ale možno Himbo Top? Ten by mal byť vzrastnejší. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.187 (?), 14.2.2020 14:56

Jde mi spíše o zkušenosti vás pěstitelů. V popisech odrůd se píšou různé věci a ne vždy to sedí. Jinak Himbo Top je remontantní, jde mi o jednouplodící maliníky. Díky

Pep

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.222 (?), 14.2.2020 18:04

Podle mych zkusenosti se malinik bez nejake opory ci podpory neobejde. Vyska 150 cm a vice je bezna. Mam odrudy (bulharsky) Rubin, Lazska, Tulameen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 73.235 (?), 15.2.2020 16:11

Ano, neremontující maliník výšky nad 1 m bez podpory pěstovat nejde.

Bez opory se pěstují pouze remontující odrůdy (např. Polka) v technologii pro jednosezónní strojní sklizeň. Tedy na jaře se celá plocha sežne mulčovačem a tím se "obětuje" první úroda ve prospěch nárůstu prutů na pozdněletní sklizeň. Pěstování bez opory pak umožňuje strojní sklizeň setřásáním - tedy to co máte pak v jamech, jogurtech, sirupech,...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.187 (?), 17.2.2020 14:41

Předně děkuju za všechny návrhy. Zároveň nechci polemizovat. Ale:

Jednouplodící maliník pěstuju bez opory několik let. Mám maliniště 3x1,5m u plotu. Na podzim seříznu délku na 150-170 cm, tenké pruty řežu úplně u země. Jestli se mi z deseti prutů ohne k zemi jeden? No zkrátka u mě to jde Odrůdu bohužel neznám, maliniště jsem zdědil.. Na jiném místě jsem zkoušel jiné odrůdy jednou- i dvakrátplodících malin a zatím jsem dobrou náhradu nenašel. Buď byly malého vzrůstu nebo polehávají.

Nejsem spokojený s plody na původním maliništi a tak bych chtěl to rozšířit o nějakou chutnější odrůdu s většími plody. Lazska a Tulameen se mi líbí, zařadím do výběru, až budu na jaře nakupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.117 (?), 17.2.2020 16:51

Když je máte u plotu, tak minimálně z jedné strany máte oporu. Případně můžete dodělat oporu - nějaký ohradník - i z druhé strany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika