Je to dřín?



L_B - (20) - 29.128 (?) 
16.8.2019 14:06, zobrazeno: 1799x

Dobrý den,

nedávno jsme si pronajali zahrádku a jak se tím postupně "prokousávám", tak koukám, že v rožku je keř/strom, který neznám - podle internetu jsem to odhadla na dřín obecný. - Je to tak?

Jedná se mi o to, jestli je to jedlé (není jedovaté), jak případně ideálně zpracovat a také jestli mám keř nějak prostříhat/prosvětlit nebo ho ponechat volně růst, jako doposud. (Je hodně natěsno s lískou, hned vedle lísky je náletový ořešák a vším se proplétá šípek, který se ale chystám vystříhat.)

Všem předem díky za rady.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 57.149 (?), 16.8.2019 15:15

Můžu potvrdit. Teď je právě konzumujeme. Výborné jsou když se nechají několik dní (den) dojít doma až získají tmavou barvu a konzistencí jsou "gelovite". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L_B - (20) - 29.128 (?), 16.8.2019 15:27

Diky.

A taky je nějak zpracováváte?

Já jsem zkusmo včera do jednoho kousla a bylo to strááášně kyselé - celkově mám kyselé ovoce ráda, ale tohle se fakt nedalo...:) Takže je dobré je den-dva nechat ležet, aby byly ke konzumaci? nebo je u nás ještě brzy na sběr a postupně ještě dozrají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.60 (?), 16.8.2019 21:37
My mame jen maly ker - bylo jich tam tak 100. Smysl sbirat je ma az skoro sami odpadavaji a pak nechat jeste dojit. Musi mit tmave cervenou barvu a byt mekoucke. Vetsinu snime jen tak. Cast jsem nahazel do tace - bylo to jak tresne, jen ty pecky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika