Jak zazimovat jahody v samozavlažovacím truhlíku



Muzik88 - (1) - 228.239 (?) 
6.9.2020 20:04, zobrazeno: 2020x
Dobrý den. Prosím zkušené o radu. Na jaře jsem pořídila frigo sazenice převislých jahod Monterey. Zasadila jsem je do samozavlažovacím květináčů. Chytily se a plodily, ale teď nevím, jak se o ně postarat, aby plodily i příští rok. Ostříhat? Jak moc? A jak zazimovat samozavlažovací květináč? Mám je teď zavěšené na zahradním domku. Stačí přikrýt chvojím? Nebo celé schovat? Četla jsem, že je vhodné rostliny zasadit před zimou do země nebo (když neni zahrada) je na jaře přesadit do nového truhlíku, ale předpokládám, ze to u těch samozavlažovacích nejde, protože kořeny prorostou do té konstrukce a knotů. Co s tím? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.151 (?), 6.9.2020 23:08

Doma nenechávat, potřebují normálně přezimovat. Překrýt chvojím by nestačilo, to byste chránila vršek, ale ne kořenový bal (velké květináče s dřevinami se na zimu chrání např.tak, že se udělá ohrádka z pletiva a květináč se obsype listím). Čili buď nějak takto, nebo zapustit do země i s květináčem - ale co tam udělá ta voda, nevím.

Možná by šlo zasadit normálně do země odstřižené odnože na šlahounech (ale na to je nejvyšší čas) a zjara je pak dát do květináčů. Jinak staré (původní) rostliny teď už nijak nestříhejte, listy je pak v zimě chrání.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.154 (?), 31.3.2021 21:45

Ja je letos i s truhlikem polozil do skleniku na zeminu, lehce zahrnul asi do tretiny zeminou, zalil a bylo. Jahody prezili, i tyto letosni mrazy. Byl to prvni pokus, a vysel. Odruda byla Mara de Bois. mk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika