Jak sadit jahody



gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 168.136 (?) 
15.4.2010 10:59, zobrazeno: 21686x

Dobry den, koupila jsem si nejake jahody, rikam nejake, protoze prodavajici jmeno proste neznal. Bylo zajimave, ze uz mely kvitka a nektere uz male jahudky, pritom jsem slysela, ze jahody rostou az na druhy rok. Tyhle jahody jsem si koupila a chci je zasadit do truhliku, protoze kdyz jsem si sadila minuly rok jahody do zeme, ozral mi je hmyz a uroda zadna. Ja velky je treba mit truhlik (kvetinac) na tri jahodniky? Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 122.31 (?), 15.4.2010 11:54
Velikost truhlíku se odvíjí i od druhu jahody (velkoplodá, stáleplodící atd..). Příště nekupujte "zajíce v pytli" a takového prodejce ignorujte, to jen tak na okraj. Tři jahodníky bych dal do 60ti cm truhlíku nebo po jednom do květináče o průměru 16-18 cm, hnojivo např. Kristalon jahoda. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LiWe - (10) - 120.179 (?), 15.4.2010 14:25

Tak přesně to jsem udělala vloni :)). koupila jsem v OBI nějaké jahody, dokonce v akci, jediné označení bylo stáleplodící. Vysadila jsem je do truhlíku za okno (v paneláku jinou možnost nemám), mám okna přímo na jih, slunce praží celý den, jahodám se tam moc líbí, kvetly neustále a plodily až do sněhu. Chutnaly, řekla bych, standartně. Odnožovaly moc málo, to prý stáleplodící dělají,  mladé rostlinky rozkvetly a plodily ještě na šlahounu, jsou holky moc snaživé :)). Zimu přežily v pohodě všechny, truhlík "starých" i truhlík mladých z odnoží, jen tak za oknem.  Od zhruba půli března se se probudily a rostou, tak jsem zvědavá letos.  Jediný problém, tedy moje chyba, byla zálivka - já začala s obyčejným truhlíkem a pak jsem honem utíkala pro samozavlažovací, jižní okno a velké listy, to byly dva litry na truhlík 60cm večer a další litr ráno, aby vydržely... i víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 125.222 (?), 16.4.2010 15:16

Dekuji moc za odpovedi, snad se jim bude darit a hlavne... snad budou chutne... Souhlasim nekupovat zajice v pytli, ale jine nemel tak jsem vzala tyhle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 137.240 (?), 17.4.2010 17:37

Dobry den jeste bych se chtela zeptat nepochopila jsem, jak psala pani, ohledne te zalivky? Pise dva litry a jeste litr rano na truhlik (60cm), kdyz je mela na jiznim okne a velke listy? To ty jahody potrebuji tolik vody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.4.2010 19:14
Čím větší budou rostliny a plocha listů, čím více bude pálit slunce, tím větší bude spotřeba vody na zálivku. Postavte truhlík do podmisky, naplňte ji vodou a uvidíte jak rychle bude voda ubývat, nenechte zeminu vyschnout. Nehledejte v tom nic složitého. Hnojivo Kristalon - jahoda 1x týdně. Např. do květináče s muškáty naleju v létě taky litr dva vody. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LiWe - (10) - 120.179 (?), 18.4.2010 17:43

Mirek: přesně tak :))

Omlouvám se za nejasný popis, takže: podle mých zkušeností nesmí mít jahodník pocit nedostatku vody, protože nejdřív začne šetřit na plodech. Místo šťavnaté jahody bude zaschlá hrudka.  Na jižním okně praží sluníčko skutečně brutálně, někdy se na truhlíku nedala udržet ruka. Po pěkném slunečném dni může být místo zeminy vyschlá cihla, a to už je špatné. Během slunečního svitu se zalévat nesmí - hrozí poškození rostliny - dávala jsem večer dva litry, aby se doplnilo co přes den vyschlo, a ráno další vodu jako rezervu.  Dobře zavodněná rostlina horko zvládá. A samozavlažovací truhlík má mnohem větší  "nádrž" než podmiska.   Ovšem na méně osluněném stanovišti to bude asi jinak :))

P.S. Už nasadily poupata!:))))                                                                                                                           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 120.179 (?), 20.4.2010 14:41

Dekuji moc, uz jsem to pochopila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.186 (?), 11.4.2018 19:39
Minulý týden jsem taky koupila 3 staleplodici v baumaxu, nasadila jsem do velkého květináče na jizni okno.Zatim krásně kvetou, zalevam obden tak uvidim.Mám tam jiz dva samozavlazovaci s muškáty.Tak se nechám překvapit.Snad budou plodit.Hnojim kristalonem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LiWe - (10) - 120.179 (?), 6.5.2010 18:55

A takový jsme krásný holky... :))

Foceno 1.5.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika