Jak pěstovat Kumoi?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 139.102 (?) 
19.3.2007 17:35, zobrazeno: 71776x

Nevíte někdo, kde koupit a hlavně - jak pěstovat Kumoi? V knihovně jsem žádnou publikaci nenašla - je to poměrně nový druh ovoce. Uvítám jakékoli zkušenosti.

Děkuji Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.3.2007 20:39
Asijské hrušně se pěstují roubované na hrušni. S kdoulí nesrůstají.  Mají ještě větší nároky na teplo a délku vegetačního období než běžné hrušně. Jsou považovány za nejplodnější jádroviny, přestože rostou bujněji než hrušně. Při velké násadě je dobré plody probrat, jinak budou malé. Kvetou ještě o týden před hrušněmi, takže mohou namrznout v květu. Buďto jsou samosprašné nebo se opylují běžnými hruškami. Plody se dají jíst přímo ze stromu, dají se však nějakou dobu skladovat (podle odrůdy, déle hnědoplodé než žluté).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.124 (?), 19.3.2007 21:28

Pane Vysloužile neplácejte blbosti , že kumoi nelze pěstovat na kdouloni. Méně raďte a více studujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.27 (?), 19.3.2007 22:39

Autor: Helmut Jantra m.j. redaktor největšího evropského zahrádkářského časopisu Meis schönes Garten
Publikace: Ovocná zahrada 2004
Český překlad strana 98,  7. řádek cituji: "asijská hrušeň je nekompatibilní s kdouloní", proto se používají jako podnože semenáče. Někdy se pěstuje na kdouloni s mezištěpením odrůdy Máslovka Gellertova" Konec citace.Přiznám se, že sám jsem štěpoval pouze na hrušeň
Jinak děkuji panu xxx za upozornění o potřebě studia. M.V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 85.27 (?), 20.3.2007 8:44
To je pěkná odpověď na nepěknou narážku.
Nenechejte se znechutit pane Vysoužile ráda si vaše komentáře přečtu. Hulváti do diskuse nepatří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.20 (?), 5.4.2007 13:03

Mám na zahrádce dvě kumoie. Problém je v tom, že bohatě kvetou, i plodů jsem se dočkal, ale stromky mají prakticky nulové přírůstky ve dřevě. Nepomohlo ani loňské otrhání všech květů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 139.102 (?), 5.4.2007 15:06

Já si letos kumoi koupila, prodejce mi říkal, ať 2-3 roky nenechávám žádné plody, jinak nebudou žádné přírůstky na dřevě.

Kumoi mám zasazenou 14 dnů, při sázení jsm i hodně podlila, zalévám, přesto mám pocit, že se jí jaro netýká. Nebo se probouzí podobně jako třeba ibišek později?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.4.2007 23:39
Raší později, ale na dolní části pupenů už by mělo rašení být poznat. Poznáte zaříznutím do dřeva, jesli je zelnobílé nebo načernalé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.20 (?), 6.4.2007 6:02

Tak to bude ono, oželím popět plody, snad se aspon trosku pohnou. Srdce zabolí, mají bohatě nasazeno na květ.

Co se týče časnosti rašení, už by to mělo být znát. Mám sice zahrádku takřka v mrazové kotlině, ale kumoie patří spíš mezi ty časnější. Předběhnou je jen špendlíky a trnky ve stráni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.4.2007 7:17

Známky rašení jsou patrné u stromků rostoucích nebo zaszených na podzim. Pokud byl stromek dán do půdy před 14 dny, navíc potom byla zima, nemusí být vidět nic. Jen nechápu, jak může mít stromek zasazený před 14 dny bohatě nasazeno na květ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika