Jak ostříhat rybíz a angrešt?



host - 214.22 (?)
5.4.2016 0:00 Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
               
host - 49.176 (?), 24.3.2016 10:33

Myslím, že se jedná o záměnu příčin a následků - rybízu se nedařilo, neměl výhony, nebyl řezán, narostl lišejník na starých výhonech. Ale zašel, protože se mu nedařilo. Kdyby byl v dobrém stavu bylo by nutné ho občas vyřezat.. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 24.3.2016 11:00

Mnozí pěstitelé v dobré víře, ale chybně, mění střihem, hladem, či naopak bezzásahově své keřové bobuloviny na sice vzhledově pěkné, leč co se životnosti týče horší dřeviny. Starší větve nechávají déle, ty samy, nebo díky nůžkám vypadají jako nízké stromečky, nové, mladé výhony odstraňují-ano, ne všechny bývají vhodné pro další život keře, při přehuštění a hladu jsou slabé, rádi a rády si na nich smlsnou škůdci-např.mšice a choroby-např.padlí...cryingLedacos vypadá jednoduše-zkušenému, talentovanému zahradníkovi to tak připadne, má to určité zákonitosti přes které Pendolino nejedecheeky, nelze zaměňovat následek a příčiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 24.3.2016 13:45

No jo. Já vím. Stříhala jsem ho špatně nebo vůbec. Násladek byl špatný zdravotní stav- mšice- lišejník. Dostala jsem pár keřových. Z černého rybízu jsem zachránila řízky (jedou jak blázen). Teď už si dám pozor. Stromkové už nechci, je to nepřirozené. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 91.9 (?), 25.3.2016 9:27

Asi dva metry od rostlin se nachází velice stará meruňka, která je porostlá lišejníkem, a navíc má na sobě jakousi rez či co to je.

Určitě vyfotím a dám sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 91.9 (?), 4.4.2016 18:48

Rez na kmeni meruňky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.4.2016 22:58

Nejde patrně o rez, nýbrž nějakou saprofytickou řasu. Meruňce neškodí, rybízům taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.22 (?), 5.4.2016 0:00 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.181 (?), 25.3.2016 13:33

Je fakt jedno, že na rybízech ho mám jen sem tam flíček, právě kvůli pravidelnému řezu. Jinak keře mám již určitě starší, cca 15 let, plodí dobře. Víc se objevuje na sromkových angreštech, kde větve většinou zkracuji na nižší rozvětvení a část u kmínku zůstává (pokud neodříznu celou větev). Ale na plodnosti to znát není, jsou v dobré kondici.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.181 (?), 25.3.2016 13:41

Ještě fotky - na tom Zlatém Fíku je lišejník na fotce vidět, v době focení již byl z poloviny otrhaný. Rybíz je Karlštejnský úrodný.           Lída



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.13 (?), 6.4.2016 12:42

Zde je video s návodem jak řezat angrešty, rybíz, jostu.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika