Jak ostříhat rybíz a angrešt?



host - 230.1 (?)
9.7.2015 14:51

taky mě zajímá, zvláště stromkový černý rybíz, nevím proč, ale zlomily se mě nějaké větve, asi množstvím plodů, nebo to mám špatně, prostříhané,prosím poradte, nejlépe s náčrtkem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.25 (?), 6.7.2015 9:34

Dobrý den, díky za rady.  Ego zahrádkáře bylo sice zraněno, ale Vaše rady jsou, zdá se potřebné pro vícero zahradníků. Jsem Kozel zahradník a tak se mi bude hodit rada... Můžu poslat fotku a poprosit o radu, jak prořezat? Díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.1 (?), 9.7.2015 14:51

taky mě zajímá, zvláště stromkový černý rybíz, nevím proč, ale zlomily se mě nějaké větve, asi množstvím plodů, nebo to mám špatně, prostříhané,prosím poradte, nejlépe s náčrtkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.140 (?), 1.9.2011 7:45

Ked sa narodili moje deti, svokor zasadil pod orech ríbezle.Pred dvomi rokmi už takmer nerodili, takže som sa rozhodla a ocvakala ich ale uplne, s tým, že potom ich vykopeme, čo sme nestihli a neskor na to zabudli.Vlani krík vegetoval, ale toho roku zarodil neskutočne, kríky ohnuté až k zemi, veľké strapce ovocia, no nádhera.A mimochodom, deti maju cez 30 rokov.Podotýkam, že odrodu neviem a že sa nikdy nikto o ne nestaral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?), 12.7.2015 15:25

Záleží na odrůdě. Mám keř červeného rybízu starý 50 let!!! Stále rodí, už je olezlý mechem. Řez si dělá keř sám, co uschne to se samo ulomí. A ptákům neustále chutná, přikrývám ho záclonou. Není to legrace-je to fakt, ale za to se mně pomstila josta.  Keře staré 4 roky, výška 1,5m nikdy nezarodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 91.9 (?), 15.3.2016 20:05

Koupil sem si stromkový černý rybíz.

Na kořenech, sem si všimnul mladých výhonů.

Mohu tyto výhony ulámat, aby nevysilovali rostlinu?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.4 (?), 16.3.2016 11:52

Ano. Ulámat. Je to meruzalka na kterou se rybíz roubuje.Mě loni odešel rybíz a zkusila jsem dát prostor meruzalce. Měla hezké žluté květy a tm.červené bobule. Dcera to utrhla ochutnala a řekla -hnus. Postupně měnim za keřový. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 91.9 (?), 23.3.2016 21:49

Je nějaký postřik proti lišejníku?

A vůbec, jak moc trpí rostlina napadená lišejníkem?

Mám lišejník na angreštu i na rybízu.

lišejník na rybízu
lišejník na rybízu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.181 (?), 23.3.2016 22:39

A proč vám vadí lišejník? Keřům nevadí, maximálně se v něm mohou držet breberky (nejen škodlivé, ale i užitečné). U mne roste také, jak šedý, tak žlutý wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 24.3.2016 4:49

Pokud se stihne usadit lišejník na rybízech, tak to vypadá na zanedbaný řez a v důsledku toho přestárlé dřevo a slabé přírůstky. To vadí rybízům a jejich úrodě mnohem víc než lišejníky. Pokud je to na kmínku stromkových, tak očistit mechanicky nějakým kartáčem (v jiném vlákně někdo navrhoval kartáček na zuby). Jako chemii můžete použít měďnaté postřiky, viz Bordeauxská jícha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.4 (?), 24.3.2016 9:15

Paní LÍdo. Také jsem měla žlutý lišelník na rybízu. Druhý rok bylo po rybízu. Měla jsem ho 6 let. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika