Jahody ze semen



Zuzinda - (24) - 211.99 (?)
22.7.2015 21:58

Zmíněné jahody dnes

Yellow Wonder od Semo
Yellow Wonder od Semo
Yellow Wonder od Semo
Yellow Wonder od Semo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 235.65 (?), 26.5.2013 22:37

Jahody ze semínek jsem již několikrát sázel. Se substráty mám špatné zkušenosti, semínka klíčí dlouho a hlína začne kolem nich plesnivět, pak už většinou nevyklíčí vůbec. Nejvyšší úspěšnost klíčení mám s naprosto čistým sterilním perlitem. Do plastového průhledného a proděrkovaného kelímku nasypu suchý perlit a zaleju ho celý vodou, která dírkami vyteče. Do tohoto mokrého perlitu nakladu pinzetou semínka jahod. Pak překryji kelímek něčím průhledným, nejlépe průhledným víčkem. Kelímek vložím do misky s vodou, jejíž hladina optimálně dosahuje do třetiny výšky perlitu v kelímku. V noci se semínka v perlitu hřejí u stoupaček v koupelně a přes den dávám na okno, kvůli světlu... ideální je, když na ně v rámci možností občas zasvítí sluníčko. Perlit již pochopitelně přímo nezalévám, pouze doplňuji vodu do podmisky. Semínka klíčí obvykle za několik týdnů, většinou postupně a v delším intervalu. Pravděpodobně v závislosti na kvalitě semínek a na odrůdě jahod. Po vyklíčení (ze semínka obvykle vyleze celá pidi rostlinka i s děložními lístky), velmi opatrně pinzetou rostlinku přendám do již předem zalitého substrátu. Když zůstane obal semínka na lístkách nesmí se násilně sundavat, rostlinku lze do substrátu přesadit a lístky si ona sama časem vysouká ven. Pokud při přendávání do substrátu rostlinky nepochroumáte na100% porostou dál. S pozdravem Antonšpelec:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.35 (?), 3.6.2013 18:18

Kúpil som semeno jahôd 10ks za 5.80€ v Baumaxu za mesiac nevyráslo ani jediné. Zemina bola s Baumaxu na výsev. V obchode mi povedali, že na živý materiál sa žiadna reklamácia nepríma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.6.2013 18:27

Grandian jsem vypilal, zaplodil a letěl. Opravdu nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 4.7.2013 9:53

   Po prvním roce, kdy vypadal vcelku slušně Temptation (tuhá jahoda, s chutí nevymykající se horšímu průměru) jde ze zahrady i tahle odrůda. Odnože jsem rozdal, matka letos neroste, má drobné jahůdky, dál se nemnoží. Příště už si budu sít jen měsíční jahody. Mimochodem, ty jdou dobře množit na jaře dělením starších trsů - jednotlivé růstové vrcholy dobře koření a do konce léta dobře narostou i plodí. Docela mě za dobu existence tohodle vlákna překvapilo, jaké potíže mohou výsevy dělat. Mě se výsevy dařily dříve, když jsem sel ve skleníku, i teď, když seju v lednu doma ve studené ložnici. Bez chemie, semínka vybraná ze zralých shnilých a plesnivých plůdků, volně nasypaná na substrát.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zuzinda - (24) - 211.53 (?), 12.4.2015 15:45

Letos zkouším prvně - Jahodník měsíční - Yellow Wonder od Semo.

Výsev 5.2. na výsevní substrát, udržováné vlhké rozprašovačem v chladnější místnosti - chodba. Po 1 týdnu začaly postupně klíčit - přesunula jsem do teplejší místnosti. Dále viz fotografie (1. pikýrování 4.3. a 2. pikýrování dnes 12.4.)

Jahodník měsíční - Yellow Wonder
Jahodník měsíční - Yellow Wonder
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.123 (?), 17.4.2015 23:09

Dobrý den.Také jsem zasel semena jahod cca 100ks a po 3 týdnech NIC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 18.4.2015 11:28

Také se mi to stalo. Pak jsem do stejného květináče semínka nasypala jen na povrch a "posolila" jemným pískem, což mají údajně rády. Denně jen vlhčila rozprašovačem a za nedlouho vyrostly. Jsou drobné, ale už jim roste první pravý lístek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 18.4.2015 12:03

Máte je opravdu pěkné, já je mám ještě malé. Kdy je přesadíte ven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zuzinda - (24) - 211.114 (?), 18.4.2015 20:47

Děkuji. Sama nevím, třeba byste poradila Vy :-)..nejen v tomto vláknu se však píše, že při 5 pravých lístcích (trojlístcích) což mi vyjde tak nějak akorát do zmrzlých řekla bych. Jinak zatím je to v plánu do truhlíků, na záhoně nemám pocit že by bylo vhodné místo, ale při 36 kusech bych tam nějaké mohla zkusit dát.

hoste 203.123, neztrácejte naději. Měla jsem výsev 2 druhů v jednom polystyrenovém víku. Tyto žluté měsíční jahody, na druhé polovině jahodník obecný od Jikla. Žluté vzešly téměř všechny a z červených ani jedna! Na návodu Jikla je že výsev se má provádět od jara, takže jsem to zkusila znova a už taky klíčí ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zuzinda - (24) - 211.99 (?), 22.7.2015 21:58

Zmíněné jahody dnes

Yellow Wonder od Semo
Yellow Wonder od Semo
Yellow Wonder od Semo
Yellow Wonder od Semo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika