Jahody v květináči



host - 210.234 (?) 
6.6.2016 8:28, zobrazeno: 9072x

Zdravím, chtěl bych zasadit polní jahody do desetilitrových květináčů, do konce sklizně budou ve skleníku po sklizni je vystehuji ven aby se neuvařily. Nemáte nekdo s tím zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.1 (?), 6.6.2016 8:37

Mám Karmen v 10l květináčích, částečně zapuštěné v zemi, celoročně venku. Rostou a plodí, bujně tvoří odnože. Ale nic moc výkon po nich nechci, mám jahody po celé zahradě, na každém možném kousku jich je pár keříků - je to jako zábava pro děcka, že musí proběhnout celý prostor, ne velkoprodukční pěstování.

Takže bych řekla, že plodit budou i v tom vašem uvažovaném systému. Jo, tu Karmen tam mám většinou po jednom trsu, jen sem tam dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 6.6.2016 22:38
Taky je mám po celé zahradě, teď když zrají, vždycky někde nějaká zralá vykoukne. I na skalce mám dvě sazenice. Jen v trvalkovém záhonu jim trvalky přerostly přes hlavu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.55 (?), 6.6.2016 12:32

A proč? Nechápu důvod. Navíc bych měla obavy, že v tom skleníku bude moc teplo a vlhko.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.41 (?), 6.6.2016 13:25

Důvod proč to tak chci udělat je tento: ve skleníku bude úroda asi o měsíc dřív, nezmrznou květy, nemusím stříkat protí květopasovi, nebudou to žrát ptáci, nepotlučou to kroupy, omezí se plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 6.6.2016 14:58

Ve skleniku muze byt problem s trasnenkami, ktere pusobi na kvetech a plodech vetsi skodu nez kvetopas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.55 (?), 6.6.2016 21:19

No, právě ohledně plísně si myslím, že to bude ve skleníku větší problém, než venku (malé proudění vzduchu, teplo a vlhko).           Lída  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.35 (?), 13.6.2016 18:03

Ja mám jahody v skleníku a vo foliáku v kvetináčoch, robím to presne pre tie popisované výhody - plody začali dozrievať už od začiatku mája, teraz je polka júna a vonkajšie jahody na záhone ešte len začínajú dozrievať, čiže skoro mesiac a pol rozdiel (som v skoro 500m.n.m).

Teraz je pozbieraná úroda zo skleníka a folníka, dal som kvetináče von a naspäť pôjdu až v septembri. Po skleníkovej úrode oberám jahody na balkone a potom nasledujú záhony vonku. Je to pekne načasované a deti majú jahody od mája do novembra čerstvé skoro každý deň.

S tými škodcami v skleníku je to pravda, mne sa tam zakaždým namnožia roztočce, ale dá sa s tým fungovať aj bez chémie, ked je po prvej úrode a vyložím ich von, tak škodci skončia tiež, zrejme ich zožerú predátori alebo im už nevyhovuje prostredie a vykapú sami, neviem.

Pre niekoho z nížiny, kto má jahody v máji aj na záhone dozreté je to asi nepochopitelné, ale u nás jahody/paradajky/papriky vonku dozrievajú hodne neskoro a ten skleník nám umožňuje mať úrodu už na začiatku leta/na konci jari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.67 (?), 11.5.2017 14:29

Tak tady je letošní výsledek ze skleníku už začínají zrát, venku teprve začínají kvést a asi polovina zmrzla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.228 (?), 4.5.2018 18:51

Letos začínají zrát o pár dní spíš.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika