Jahody hnojivo



host - 248.61 (?)
22.1.2018 17:29

Superfosfát + síran draselný kombinovat lze, dusík jsem přidávala jako ledek amonný s vápencem - namíchala jsem v kýblu směs a dávala ke stromkům zjara a na podzim (asi hrst na 1m2). Začátkem podzimu jsem dávala méně ledku, zjara víc. To bylo v době, kdy byla tahle hnojiva podstatně levnější než Cererit. Teď už používám hlavně Cererit, ideální je ten se stopovými prvky. Ta jednosložková hnojiva teď používám spíš k příležitostnému dohnojení.

Po roztání sněhu - jde o to, aby jarní vláha při vsakování vzala živiny s sebou do země tak, aby byly už na místě, když je stromek potřebuje.

Dolomit se dává spíš plošně na podzim, pokud máte kyselejší půdu.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 248.61 (?), 22.1.2018 17:29

Superfosfát + síran draselný kombinovat lze, dusík jsem přidávala jako ledek amonný s vápencem - namíchala jsem v kýblu směs a dávala ke stromkům zjara a na podzim (asi hrst na 1m2). Začátkem podzimu jsem dávala méně ledku, zjara víc. To bylo v době, kdy byla tahle hnojiva podstatně levnější než Cererit. Teď už používám hlavně Cererit, ideální je ten se stopovými prvky. Ta jednosložková hnojiva teď používám spíš k příležitostnému dohnojení.

Po roztání sněhu - jde o to, aby jarní vláha při vsakování vzala živiny s sebou do země tak, aby byly už na místě, když je stromek potřebuje.

Dolomit se dává spíš plošně na podzim, pokud máte kyselejší půdu.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.53 (?), 22.1.2018 23:17

A není výhodnější zalévat 1xtýdně Kristalonem jahoda, který má i mkiroprvky? Tedy samozřejmě po vysazení do řádně připraveného záhonu.Mám s tím docela dobré zkušenosti.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 22.1.2018 23:59

Ano, pokud máte před výsadbou v půdě dost organiky, pak Kristalon je dobrá volba. Je drahý, protože precizní výroba není levná, ale doplňujete do půdy při správném dávkování to, co si porost spotřeboval (mimo zmíněné organiky. Pro přirovnání je to asi jako když topíte elektrickými kamínky s termostatem ve srovnání s topením více druhy paliv v kamnech typu Petra. Když nevíte jestli pro správnou teplotu v místnosti topit raději hrastím či špalíčky, pak si nechte poradit = nechte si udělat rozbor půdy s doporučeným plánem hnojení.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 23.1.2018 8:14

Nezapomínejte při výživě a hnojení rostlin na obsahy jednotlivých prvků v půdě a možné ovlivnění jejich příjmu rostlinami.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 23.1.2018 8:32

Tabulka je pěkná, ale v případě Kristalonu nepoužitelná. Ten je postaven na bilanci, že doplní jen živiny, které plodina spotřebuje.

Tabulka je dobrá, pokud si někdo nechá udělat rozbor půdy bez návrhu kompenzačního hnojení (tedy právě k návrhu, čím přihnojit a čeho se vyvarovat). Taky je dobrá k správnému vyhodnocení fytomarkerů, kdy fytomarker nedostatku jednoho prvku může někdy znamenat spíše nadbytek antagonisty. Kompenzační hnojení se provádí jednosložkovými hnojivy.

SfK.

PS: nevíte kde sehnat levně Borax?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 23.1.2018 12:16

Co je to levně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 23.1.2018 12:30

Určitě to není cana lékárensky čistého pro výrobu roztoku na skladování měkých kontaktních čoček a k výplachům očí (tj. na přípravu Borové vody).

Moje představa je cca 100Kč za 2 kg i s náklady na dopravu (osobní vyzvednutí).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 23.1.2018 13:57

ještě se vtírnu s dotazem - nedávno jsem někde četla podivný článek o nějakém superhnojivu, tak jako se dělá kopřivová jícha, tak tady autor zmiňoval rozmíchat sušené kvasnice, nechat přes noc a ráno zalévat a prý supr trupr.. ale autor byl divný, tak nevím.. říká to někomu něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 23.1.2018 14:22

Díky za vyčerpávající informace, základní věci jsem znala, ale většina souvislostí mezi nimi mi unikala. 

1) Když tedy můžu smíchat/použít zaráz superfosfát a síran draselný, můžu s tím současně použít i močovinu v pevné formě? Vše smíchat a zahrabat?

Nebo raději první dva zahrabat a močovinou prolít? V nějakém časovém odstupu?

2) mimo Cereritu jsem našla ještě Kristalon gold - na jaře použít jen první tři jmenované z bodu jedna, nebo můžu přidat i toto? Asi bych to přehnala, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.66 (?), 23.1.2018 14:30

močovinu zvlášť. Ideální je ji dát na počátku největší spotřeby, tady v době kvetení a pak v době tvorby odnoží. Co pokropí list, to nesežere konkurence (včetně konkurence ve formě půdních bakterií).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika