Jahody



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?) 
2.5.2008 10:16, zobrazeno: 79269x

Dobrý den.Předloni jsem na podzim vysázela jahody, na jaře kvetly, ale potom některé sazenice začaly usychat plody nedozrávaly zasychaly, tak jsem ty špatné vykopala.Pravděpodobně to bylo něco s kořeny, nebyly skoro vůbec vyvinuté.V loni jsem jinde založila nové jahodiště a z těch rostlin, které přežily, teď vypadají zdravě, si chci napěstovat odnože.Pokud vše dobře dopadne.Je tady mžnost, že bych s těmito sazeničkami přenesla do nového jahodiště nějakou nemoc? micuko

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 107.221 (?), 2.5.2008 10:56

Sama za sebe se domnívám, že ony jahody vysázené na podzim zřejmě měly pouze nedostatečný kořenový systém a pak když kvetly a nasadily plody, nedostatek kořenů nezvládl výživu rostlin. Pokud jsou ty, ze kterých chcete pořídit odnože na nové jahodiště, v pořádku a dobře v letošním roce odplodí, nebála bych se toho. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.5.2008 11:02

Moc díky.Ani nevím co je to za odrůdu,.Ten, od koho jsem je dostala je už nemá, jeho zahradou povede silnice.Tak se chci pokusit o záchrsnu, jsou moc dobré

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Komar033 - (1) - 174.254 (?), 4.5.2008 20:31

Zdravím, mám podobný problém. Jenom s tím, že jsem na jaře vyhnojil jahody (jako každý rok), jahody začali schnout. Myslel jsem, že jsem to tentokrát přehnal s krystalonem a spálil je. Sehnal jsem si nové sazenice jahod a ty uschlé chtěl vykopat. Co se mi naskytlo, bylo překvapivé. Pod každou suchou sazenicí bylo minimálně 6 ks. jakýchsi larev cca 11 mm velkých. Nevíte někdo, co s tím dělat a jek larvy zahubit? Nevím co je to za potvoru, je to jako malá larva chrousta, nebo co. Má to jen takové ostré kusadla. Děkuji za každou radu. Bojím se, že se mi to dá do všeho na zahrádce.

Potvory, které jsem našel pod jahodama...
Potvory, které jsem našel pod jahodama...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.226 (?), 28.5.2008 1:07

Myslím, že se jedná o larvy zlatohlávků. My je máme hojně ve všech záhoncích a rostlinám neškodí, spíše naopak, jelikož fungují podobně jako žížaly, že kypří půdu. Jediné co nás zlobí je to, že je s chutí vyhrabávají kuny a ježci a tak poškozují sadby a rozrývají záhonky... Tímto časem je již většina larev zakuklena v jakýchsi hliněných vajíčkách.. Dospělý zlatohlávci nám pak místo včel opilují stromy, je to nádhera! Tkže jahody asi uhynuli z jiného důvodu..

Nás zase trápí světlání listů jahodníku, rostliny jsou dvouleté vytální obrovské s velkou násadou květů a plodů. Nijak zvlášť jsme je nehnojili, jen trochu zálivka ředěným slepičincem, před měsícem. Přesto některé listy působí jakoby přehnojené, narychlo vyrostlé bez světla, je to nějaká nemoc, nebo jen shoda okolností s počasím..Nijak to zatím neřešíme, pokud s tím máte někdo zkušenosti budeme rádi za vzkaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.2 (?), 4.6.2008 8:16

Světlání bude nejspíš způsobené chlorozou-nedostatkem železa. Jahody jsou mírně kyslomilné-uvádí se pH 5,6-6,5, takže ve vápnitých půdách mohou trpět blokováním příjmu železa z půdy. Zkuste Ferrovit, či jiné železité hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.123 (?), 26.4.2009 16:27

Vůbec bych to nebrala na lehkou váhu, vloni jsem jich měla plné záhony, zanesla jsem si je tam sama pilinama, kterýma jsem chtěla provzdušnit půdu. Přišla jsem téměř o všechnu květenu, ukusovaly jí cca milimetr pod půdou, takže já jsem objevila vždy padlou a zvadlou květinu. Larvy se nevyhýbaly ani Afrikánům, které jsou svým aroma většině tvorů nepříjemné. Zbavil mě jich muž, prolil záhonky roztokem Karate. Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.23 (?), 28.5.2008 10:01

Já bych tyhle larvy přiřadil spíš k některému z nosatců.Viz třeba tento článek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.172 (?), 1.6.2008 6:55

Dobrý den, prosím o radu. Mám jahody třetím rokem. Prvních pár rostlinek nakoupených na jaře byli v pohodě, nechala jsem je na odnože a pak z nich založila nové na podzim. A ty se pěkně chytly, jenže mi jak loni, tak letos stále už od jara odnožují.Když 14dní nestříhám, mám ty odnože všude:(Stále jen chodím a výhony ustřihávám. Poradí mi někdo, čím by to mohlo být? Loni rodily pěkně a letos ještě líp. Ničím jsem nehnojila, ani když jsem zakládala záhon(nějak jsem na to zapoměla). Nebo je mám nechat? Ale bojím se, že to zbytečně rostlinky vysílý... Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.172 (?), 1.6.2008 6:57

Jo a ještě jsem zapoměla napsat, že jsem je brala v zahradnictví a když jsem se ptala na odrůdu, tak mi řekly, že jsou to velkoplodé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika