Jahody



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
3.1.2008 17:11

Jsem podobného názoru. Pleju nedávám, ale jahody mám. Pokud mi je nesežerou srny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 172.35 (?), 8.2.2008 12:45

Taky si myslím že je folie minulostí. Bavilo mě to snad deset roků ale potom když se folie ruší tak je zem jak beton. Ted jahody dvakrát za rok prokopu, přece je lepší když může každá rostlina dýchat a před sklizní dám mezi jahody hobliny a mám pokoj. I když se tvrdí že není dobré piliny zaorat že odebírají dusík tak to snad není zas taková chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.34 (?), 12.12.2007 16:57

Jahoudy na tmavé folii, mě bavily 2 roky. Poté se mi pod ní rozrostl plevel a výskyt slimáků mně donutili ke strhnutí folie když jsem obnovovala jahodovnu. Pěstuji bez folie, sice okopávám ale jahody jsou provzdušněné bez slimáků. Ale jak se říká proti gustu žádný dišputát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 3.1.2008 17:11

Jsem podobného názoru. Pleju nedávám, ale jahody mám. Pokud mi je nesežerou srny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.61 (?), 5.1.2008 18:30

Já mám mnohaleté (20.leté) zkušenosti s černou folií, ta vždy vydrží 3 roky (dokonce některé silnější a nepoškozené šly do dalšího kola). Popis jejího založení jsem uvedl výše. V době dozrávání v okolí záhonků pohodím trocha prostředků proti slimákům - 1x týdně(dřív se zpravidla na chalupu nedostanu). Jahody jsou krásné, čisté, dozrávají dříve. Téměř nepleju, zalévám jen když přijedu a nenadávám

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.1 (?), 17.1.2008 15:18

Může mi někdo poradit? Jaký je to druh jahodníku: má kulaté, velmi pevné, středně velké plody, barvy tmavě červené až vinové, velmi vhodné na zavařování. Chuť mají jinou než ostatní známé druhy jahod. Kdysi jsme ho pěstovali na zahonku ale se vytratil. Neměl skoro vůbec žádné výhonky. Kde bych ho mohla sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.1.2008 19:53

Nejspíš Senga Sengana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.190 (?), 6.2.2008 11:03

Dobrý den, má někdo z vás zkušenosti s pěstováním jahod v truhlíku? Chtěla bych je zkusit pěstovat na zábradlí terasy. Viděla jsem to někde na obrázku v zahrádkářském katalogu, byly takové převislé s mnoha plody. Děkuji za odpověď. Kateřina B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.128 (?), 6.2.2008 23:07

nase sousedka je takto pestuje, dala tam bezne odrudy jahod, chce to hodne zalivat, protoze to vic vysycha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
důchodkyně - (10) - 93.16 (?), 30.10.2008 7:55

Dobrý den, jahody pod černou textilií pěstuji velmi dlouho.Textilie je prodyšná, projde jí voda.Jahody uzrají o týden dříve, jsou čisté, ušetří se práce s pletím.Jinak pěstovat jahody si už nedovedu představit.Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.162 (?), 3.4.2009 0:33
Bylo by třeba ještě podotknout, že pěstování jahod na textilii nebo folii je vhodné jen pro místa s lehčími půdami.U nás máme jílovitou půdu a po jedné sezóně jsem musel textilii sundat a půda nešla ani prokopat a jahody po následující zimě byly kaput.Takže textilie ano, ale ne na uléhavé půdě.Podotýkám, že se snažím půdu vylehčit substráty, hrabankou,rašelinou, kompostem i pískem, ale úspěch se dostavuje velmi zvolna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika