Jahody 2020



Stránky: 1,  2   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 60.212 (?) 
27.4.2020 4:03, zobrazeno: 5033x

Jahody mně docela v pohodě přečkaly letošní mírnou zimu. Jen těch listů s červenou skvrnitostí bylo přespříliš a tak jsem je všechny střikl koktejlem z Kuprikolu, Score a k tomu jsem přidal Phosfik. Problémem u mne bude asi voda, už teď se na zahradě práší. Zatím jsem udělal jen jednu zálivku, abych tam dostal nějaké hnojivo- rozpustné Yara Mila. Jahody jsou už v květu, zejména Rumba, Salsa teprve začíná. Pořád hlásí nízké noční teploty a tak jsem záhony přikryl bílou netkanou.. Práce navíc, ale co kdyby opravdu ten přízemní mráz byl. Jak jste na tom s jahodami vy?

Jahody
Jahody
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.28 (?), 27.4.2020 6:37

Koktejl z Kuprikolu a Score Vám poradil kdo? To se asi nemá dělat, lepší by byl koktejl (tankmix) Score + Phosfik + smacedlo. Bilou textilii nutno kvuli opyleni po cca 3 dnech odstranit. Pokud jahody kvetou, dlouhodobě tam být nemůže.  Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.44 (?), 27.4.2020 8:00

Toé Score a Phosfik mně poradil nějaký odborník. A když jsem to na zahradě míchal, tak jsem tam uvoděl můj oblíbený Kuprikol, tak jsem ho přidal.laugh Pokud jde o tu netkanou, tak jsem s ní počítal jen na dvě noci, protože předpověď byla na dnešní ráno 2°C ve výšce 2m a to bývají u mne dost často přízemní mrazíky. Prostě jistota je jistota. Stejně jsem počítal, že dnes to stáhnu. Nijak se s tím neskládám, smotám to do chumlu a hodím do přepravky.Stejně už jsou v ní semtam díry- prostě tři zimy na jahodách se nějak projeví.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.44 (?), 27.4.2020 8:02

Asi se budu muset trvale připojit, abych ty chyby v textu mohl opravovat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.28 (?), 27.4.2020 11:31

Jedna zalivka je dost malo, doufejme, ze bude v tomo tydnu prset. Kolik jste dal YMC na m2? Chtelo by to jeste prihnojit ledkem vapenatym a pak hnojit v zalice hnojivem Kristalon Red nebo Kristalon Super Red (Gena). Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.20 (?), 28.4.2020 16:40

Používám stejné dávkování pro všechna rozpustná hnojiva. Mám takovou malou doměrku na cca 20 g hnojiva, naberu ji plnou a vsypu do 10 l konve. Yara Mila jsem zalil každý záhon (cca 5 m2) jednou konví. Dnes jahody dostaly dalších deset litrů na záhon, tentokrát s ledkem vápenatým. Také tiše doufám, že zaprší. Aspoň jeden celý den wink. Pčříští týden bych asi šel do toho Kristalonu Red, asi podbnou dávku. Myslíte si, že by to šlo?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.249 (?), 29.4.2020 6:31

Dávám obdobné množství hnojiva na 10m2, ale vice vody, resp. zaliji předem, aby zemina nebyla sucha a i po aplikaci hnojiva, aby se hnojivo trochu vsáklo.

YMC není podle mne zcela ideálně rozpustný, aby se rychle rozpustil v konvi jako ledek nebo Kristalon. Rozpouštím předem, např. 100g v 2 l PET láhvi a dávam do konve odměrkou 2 dcl.

Na jaře to chce jahodám dodat ješte hořčík (hořkou sůl), ve dvou dávkách - před kvetením a na začatku kvetení. Nebo udělat listové postřiky s hořkou solí. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.140 (?), 30.4.2020 7:46

Myslíte si, že je lepší napřed nalít čistou vodu a teprve potom vodu s hnojivem? Proč? Já to vždy dělám opačně. Tentokrát mně to nějak nevyšlo, ten hlášený déšť na včerejšek nebyl. nenapadl ani jeden milimetr (měly bý dva a více,  což by bylo dalších 10 l na záhon).

Tak jahody už všechny kvetou, asi tu hořkou sůl nedostanou. Na zahradě ji nemám a do obchodu se nedostanu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.222 (?), 30.4.2020 10:12

Tak asi to neni nutné, záleží, jak je to hnojivo v zalivce koncentrovane a nakolik je sucho. Dávam nejdříve cistou vodu, aby puda nebyla uplne sucha a k rostlinam nesla hned zalivka s hnojivem, kdyz maji deficit vody.

To je skoda, ze nemate horkou sul. Prodava se i horka sul s Boraxem. Jeste bych 1x nejakou aplikaci s horkou soli udelal, aby se horcik vyuzil pri tvorbe plodu, coz by mohlo po vikednu stacit. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 60.236 (?), 30.4.2020 11:01

Díky. Po víkendu nebo během něj se jistě do nějakého obchodu dostanu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika