Jahodníky do truhlíků na terasu



host - 41.2 (?) 
5.4.2017 11:39, zobrazeno: 4852x

Prosím o radu zkušené pěstitele. Chci dětem na terasu do truhlíků zasadit jahodník. Kterou odrůdu ale vybrat?Asi stáleplodící - Aromas, Selva, Ostara, Diamant?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 199.215 (?), 19.4.2017 14:27

Dobrý den, pěstuji v truhlících stáleplodící už 15 let, nejlepší odrůda se asi pozná až poté co to vyzkoušíte ve Vašich podmínkách, mě se např. velmi líbí odrůda Albion.

Neuděláte chybu s žádnými stáleplodícími jahodami, které jsou nepřevislé, nebo jen polopřevislé a mají bílý květ. Jahody s růžovými květy mým dětem nechutnají, jsou takové podivné někdy často zakrslé a hodně mi vymrzaly takže nic co má růžový květ mi už na zahrádku nesmí.

Rozhodně nekupujte jen červnové jahody, zbytečně Vám budou zavazet truhlíky na terase a nic z toho - moje děti mají zásobu jahod od začátku června někdy už v květnu a končí v listopadu - a spousta jich ještě je v mrazáku do koktejlů a na pečení po celou zimu (mám cca 60 rostlin, vše v truhlících).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.215 (?), 19.4.2017 14:29

1.10.2016


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 20.4.2017 11:43

Můžete popsat pěstování jahod v truhlíkách? Jak často přesazujete nebo kolik let necháváte ve stejném truhlíku? Čím hnojíte a jak často? Jaké truhlíky používáte? V zimě je máte kde? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.173 (?), 20.4.2017 8:49

Mara de Boys je nejchutnejsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika