Jahodník neroste



Radus8 - (6) - 173.175 (?) 
31.5.2019 20:12, zobrazeno: 1883x
Zdravím. Mám zasazené jahody už dva měsíce, ale sazeničky jsou velikostně stále stejné. Jahody jsou zelené, lístky mají sice menší, ale kvetou a plodí menší plody. Stejné jahodníky jsem dávala sestře a té krásně rostou, jahodníky mají bohaté a velké listy. Co může být příčinou, že mi jahodníky nerostou? Je možné, že na ně zapůsobily jarní mrazíky?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 31.5.2019 21:11

Zjistěte stav kořenů, zda jsou vidět jejich nové bílé přírůstky. Mrazíky jim nejspíš nevadily, horší situace by byla, kdyby se v kořenovém balu usídlili rezaví mravenci (vlastní zkušenost). Takové sazenice pak nerostou, vypadají lehce povadle a pouze živoří. Po vyjmutí ze země a zbavení mravenců začaly po novém zasazení teprve normálně zakořeňovat a růst. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.114 (?), 31.5.2019 21:40

Jak jste připravila zem? Nemáte je stále na stejném místě? Zalévala jste před dešti zjara?          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Radus8 - (6) - 76.189 (?), 4.6.2019 22:08
Zeminu mám od Agra na jahody. Z jara jsem zalévala, pravidelně hnojím kristalonem. Jahody jsem měla na stále stejném místě, o víkendu jsem je přesunula. Kořeny jsou vidět bílé, rezavé mravence jsem nenašla. Snad jim prospěje změna místa a aktuální sluníčko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.140 (?), 4.6.2019 22:42

Na to místo jsem se ptala proto, že pokud se po sobě sází opakovaně jahody po jahodách, tak ty druhé rostou hůř. Ty první si totiž z půdy "vytáhly" potřebné látky a naopak tam "vyloučily" svůj odpad. Případným přihnojením jen dodáte chybějící, ale neodeberete přebytečné... I proto se mají plodiny na záhonech střídat.

Tak držím palce, ať to vyjde...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika