Jahodník - frigo sadba



Stránky: 1,  2   
host - 107.18 (?) 
20.2.2019 8:44, zobrazeno: 11975x

Poraďte, prosím: Jak rychle poté, co mi dorazí, je třeba zasadit frigo sadbu jahodníku na záhon? Resp. když ji nebudu moct hned zasadit (nebude připravený záhon), jak s ní naložit / jak ji uchovávat? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.156 (?), 20.2.2019 15:25

Tak to jak dlouho si můžete nechat frigo sadbu opravdu nevím. Já si objednávám tak, abych měl záhony připraveny- letos na. 20.dubna. Mám zkušenost, že mně sazenice dojdou přesně na termín, jen o den nebo dva dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 21.2.2019 11:27

Zeptejte se prodejce/výrobce. Mám pocit, že mi kdysi sdělil, že v chladnu nejvýše 2 dny. Ale počítejte už poštu.

Po rozmrznutí se rozjede transpirace a sadba velmi rychle vadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 78.134 (?), 21.2.2019 12:20
Moje stali tyzden vo vode a v pohode prezili. Ked vidim, ze nestiham, napisem dodavatelovi, ci by to vedeli zaslat trochu neskor. Zatial to vsetci dodrzali, pokial to bolo mozne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.156 (?), 21.2.2019 17:13

Tak jsem si dnes tu frigo sadbu objednal ve Vraňanech- Karmen, Symphony, Korona, Elvíra. Je s nimi velmi dobrá komunikace, počítám s tí, že by mně v otázce termínu jistě vyhověli. Ale stejně jsem si objednal až na dvacátý duben, není kam spěchat. Ukázková úroda bude stejná ať je zasadím o týden dříve nebo později.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.18 (?), 22.2.2019 8:44

Tak mé obavy (a tím i dotaz) byly zbytečné... napsala jsem do zahradnictví Kruh, kde mám sadbu objednanou, a bez problémů mi expedici posunuli, jak jsem potřebovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 15.3.2019 15:00

Zdravím, mám dotaz - koupil jsem také sadbu frigo z Vraňan, sazenice mají dost dlouhé kořínky, min 20cm. Měly by se zastřihnout? Děkuji, Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 18.3.2019 12:58

Návod ze Zahradnictví kruh:

Výsadba sazenic "FRIGO" - jarní výsadba:
Frigo sadba jahod je v poslední době velmi oblíbená a pro jarní výsadbu také nejvhodnější. Jedná se o sazenice jahod, které byly sklizeny v zimním období a po odstranění listů uloženy do chladících boxů (zůstává pouze srdíčko a kořenový systém). Frigo sadby se vyznačují vysokou ujímatelností a to proto, že jde o sazenice vyzrálé a s vysokým obsahem zásobních látek. Chlazené jahodníky lze vysazovat od března až do července a je nutné sazenice nejdříve namočit na hodinu do vody a kořeny zkrátit cca o 1/4. Po výsadbě se doporučuje důkladně zalít! Pamatujte, že každá sazenice jahod potřebuje kolem sebe prostor aslespoň 25-30 cm. Jamka pro výsadbu by měla být hluboká 10 - 15 cm a srdíčko NESMÍ být utopené pod zeminou. I tento druh sazenic lze vysazovat na folii. Neobávejte se, že mají sazenice pouze srdíčko, lístky vyrazí již během několika následujících dnů. V roce výsadby se dokonce můžete těšit i na první úrodu, pouze je nutné počítat s tím, že nebude prozatím příliš velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 17.4.2019 9:01

Moje letošní frigo jahodníky si vedou velmi dobře. Líbí se jim od rána prosluněné staré schodiště. Jde o stáleplodící odrůdy, které budu pěstovat v nádobách.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.175 (?), 18.4.2019 12:47

Včera mně došla Frigo sadba jahodníků. Od každé odrůdy deset sazenic + tři navíc zadarmo. Už odpoledne jsem to vysadil na záhon mulčovaný černou tkanou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika