Jahodník - frigo sadba



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 107.18 (?), 20.2.2019 8:44, zobrazeno: 12178x

Poraďte, prosím: Jak rychle poté, co mi dorazí, je třeba zasadit frigo sadbu jahodníku na záhon? Resp. když ji nebudu moct hned zasadit (nebude připravený záhon), jak s ní naložit / jak ji uchovávat? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 135.156 (?), 20.2.2019 15:25

Tak to jak dlouho si můžete nechat frigo sadbu opravdu nevím. Já si objednávám tak, abych měl záhony připraveny- letos na. 20.dubna. Mám zkušenost, že mně sazenice dojdou přesně na termín, jen o den nebo dva dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 21.2.2019 11:27

Zeptejte se prodejce/výrobce. Mám pocit, že mi kdysi sdělil, že v chladnu nejvýše 2 dny. Ale počítejte už poštu.

Po rozmrznutí se rozjede transpirace a sadba velmi rychle vadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 78.134 (?), 21.2.2019 12:20
Moje stali tyzden vo vode a v pohode prezili. Ked vidim, ze nestiham, napisem dodavatelovi, ci by to vedeli zaslat trochu neskor. Zatial to vsetci dodrzali, pokial to bolo mozne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 135.156 (?), 21.2.2019 17:13

Tak jsem si dnes tu frigo sadbu objednal ve Vraňanech- Karmen, Symphony, Korona, Elvíra. Je s nimi velmi dobrá komunikace, počítám s tí, že by mně v otázce termínu jistě vyhověli. Ale stejně jsem si objednal až na dvacátý duben, není kam spěchat. Ukázková úroda bude stejná ať je zasadím o týden dříve nebo později.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.18 (?), 22.2.2019 8:44

Tak mé obavy (a tím i dotaz) byly zbytečné... napsala jsem do zahradnictví Kruh, kde mám sadbu objednanou, a bez problémů mi expedici posunuli, jak jsem potřebovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 15.3.2019 15:00

Zdravím, mám dotaz - koupil jsem také sadbu frigo z Vraňan, sazenice mají dost dlouhé kořínky, min 20cm. Měly by se zastřihnout? Děkuji, Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 18.3.2019 12:58

Návod ze Zahradnictví kruh:

Výsadba sazenic "FRIGO" - jarní výsadba:
Frigo sadba jahod je v poslední době velmi oblíbená a pro jarní výsadbu také nejvhodnější. Jedná se o sazenice jahod, které byly sklizeny v zimním období a po odstranění listů uloženy do chladících boxů (zůstává pouze srdíčko a kořenový systém). Frigo sadby se vyznačují vysokou ujímatelností a to proto, že jde o sazenice vyzrálé a s vysokým obsahem zásobních látek. Chlazené jahodníky lze vysazovat od března až do července a je nutné sazenice nejdříve namočit na hodinu do vody a kořeny zkrátit cca o 1/4. Po výsadbě se doporučuje důkladně zalít! Pamatujte, že každá sazenice jahod potřebuje kolem sebe prostor aslespoň 25-30 cm. Jamka pro výsadbu by měla být hluboká 10 - 15 cm a srdíčko NESMÍ být utopené pod zeminou. I tento druh sazenic lze vysazovat na folii. Neobávejte se, že mají sazenice pouze srdíčko, lístky vyrazí již během několika následujících dnů. V roce výsadby se dokonce můžete těšit i na první úrodu, pouze je nutné počítat s tím, že nebude prozatím příliš velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 17.4.2019 9:01

Moje letošní frigo jahodníky si vedou velmi dobře. Líbí se jim od rána prosluněné staré schodiště. Jde o stáleplodící odrůdy, které budu pěstovat v nádobách.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 135.175 (?), 18.4.2019 12:47

Včera mně došla Frigo sadba jahodníků. Od každé odrůdy deset sazenic + tři navíc zadarmo. Už odpoledne jsem to vysadil na záhon mulčovaný černou tkanou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika