Jahoda Rumba alebo Alba? Skusenosti



Stránky: 1,  2   
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 20.194 (?) 
6.3.2019 10:34, zobrazeno: 8764x
Dobrý deň plánujem kupovať jahody a premýšľal som nad Rumbou na ktorú som čítal dobre hodnotenie..v poslednom čase som sa stretol aj s odrodou Alba o ktorej píšu že by mala byť chuťovo ešte lepšia ako Rumba odolná tiež a velmi úrodná... máte prosím skúsenosti s Albou? Prípadne aj s Rumbou Ďakujem za každú skúsenosť.. Peter.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.93 (?), 6.3.2019 14:36

Alba ma vcelku pekny vynos, ale chut je spis podrumerna. Rumba ma spis prumernou chut, tj. je chutove lepsi nez Alba. Muze zalezet na klimatickych podminkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 20.194 (?), 6.3.2019 16:35
Ďakujem Vám, chcel by som vysadiť karmen a k nej ešte jednu odrodu..myslíte si Že je ešte nejaká iná odroda ktorá by vlastnostami prevyšovala rumbu a albu...?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.187 (?), 6.3.2019 20:57

Zavisi v akej oblasti pestujete. Ja som v teplej suchej nizine a na Rumbu nedam dopustit, ak by som mal pestovat len jednu odrodu, tak tuto. Dobre odolava suchu, je skora a chutovo vyborna. Karmen ma nijako neoslovuje, chuťovo som za tych 5 - 7 rokov nezaznamenal nic oslnujuce, plody su velmi makke, prilis velke, plody nerovnomerne dozrievaju a kym dozreju, uz su zvycajne obzrate slimakmi, neprijemne silno odnozuje, citliva na virove ochorenia, extremne citliva na aj slabe prisusky - plody okamzite zgumovateju, rastlina vyschne. Okrem nej by som este odporucil aj Clery (skorá) a Florence(neskorá), prip. Elkat. Rozhodne nie Darselekt, Dukát, Elsantu. Skôr nie Pegassus, Bounty, Onda. V prípade optimálnej výživy a kvapkovej závlahy je vcelku fajn aj Kama, najma je najskorsia. Davnejsie som tu o tom pisal viac, pohladajte si.

Trnavsko 145 mnm 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 20.194 (?), 8.3.2019 21:14

Dakujem Vam za reakcie premyslal som presne nad rumbou..vela ludi si pochvaluje karmen.. nakoniec ma oslovila este jedna odroda o ktorej zial neviem nic najst.. cital som v zahranici si chvalia odrodu ALLEGRO mate ju prosim niekto ?asi je dost nova, aby mal s nou niekto skusenost 

dakujem peter 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.175 (?), 7.3.2019 6:49

Clery neni spatna, ma se sazet husteji 4 ks do metru, ma ridky trs, jinak ma nizsi vynos. Taky jsem byl spokojen s odrudami Korona a Darselect. Florence nic moc, prumerna chut, Rumba rovnez prumerna. Zalezi (castecne) na klimatickych podminkach, asi nejlepe si postupne odrudy vyzkouset.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 20.194 (?), 8.3.2019 22:48
Hodnotnie z jednej stránky
Z jednej stránky ,hodnotenie ..
Z jednej stránky ,hodnotenie ..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.167 (?), 9.3.2019 5:51

Ponekud zjednodussene ci zavadejici hodnoceni. Elsanta a Honeoye jsou dost citlive na korenove choroby. Rane odrudy maji obecne nizsi vynos, mely by byt hodnoceny oddelene. Nekdo neda na chut Elsasnty dopustit, jiny ji nemusi, ale patri mezi nadprumerne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 135.156 (?), 9.3.2019 6:12

Poslední čtyři roky jsem pěsoval Salsu a Rumbu. Když je porovnám, tak Salsa byla jistě úrodnější a Rumba pro mne chutnější a ranější. Problémem Salsy bylo u mne to, že ve druhém roce některé rostliny degenerovaly, asi nějaká nemoc, nepátral jsem po tom jaká.Nemám rád. když záhon vypadá jako noty na buben a nějaké dosazování za uhynulé sazenice se mně neosvědčilo. Rozhodl jsem se pořídit si na zkoušku nové odrůdy,  40 ks sazenic. Cenově je to jedno, jestli si objednám 40 ks jedné odrůdy nebo čtyři různé odrůdy po 10  ks sazenic.Také jsem pátral, které odrůdy. Doporučení byly různé, hlavně pokud jde o chuť a úrodnost. Vybral jsem si a objednal frigo sadbu odrůd Elvíra, Karmen, Korona a Symphony tak, abych pokryl co nejdelší období se zralými jahodami. Se stávajícími Rumba a Salsa budu mít dost odrůd na to, abych mohl porovnat jejich chuť. K různým hodnocení chuti při výběru přihlížím, ale co chutná někomu jinému, to nemusí být Top pro mne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 20.194 (?), 11.3.2019 22:18

Dakujem vam za reakcie.. este som cital aj na dorodu ROXANA velke chvaly..  vysoka uroda, velke kvalitne plody..je to iba komercny tah alebo je ozaj dobra..mate vlastnu skusenost niekto prosim? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika