Jahoda Giganta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 26.142 (?) 
27.6.2008 15:23

dobrý den

Velmi varuji, před touto firmou na udajné adrese www.domicad-cz.com objednal jsem si u nich 5 sazenic jahod popínavých přišlo mi jich 6 ve špatném stavu a čtyři se neujaly.Když jsem je reklamoval jako doporučený dopis ani je nevyzvedli a internetová adresa nefunguje. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 255.186 (?), 30.5.2009 16:46

Připojuji se k panu liborovi.jsou to darebáci, jahody vypadaly, že se ani neujmou, natož,že by měly rodit a to do 2 metrů výšky, nejmín.:-)...peníze nemám, ani zboží..dělají mrtvého brouka... Nekupujte!!! Jedná se o firmu z Krnova.s pozdravem elka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 30.5.2009 18:17

Na ty zázračné inzeráty velkých jahod s adresou P.O.BOX. nevěřím. Je dostatek slušných šlechtitelů jahod, kteří vám dodají kvalitní, zdravou sadbu nejnovějších odrůd. Když člověk chce ještě něco víc a má peníze nazbyt, může si zkusit risknout. Velké jahody ještě existují v serii odrůd SENGA. Na př. SENGA Jurica, SENGA Gigana. Obojí vytváří obrovské plody, které se nevejdou najednou do pusy. Můj poznatek je v tom, že to bývají první 3-4 plody. Ostatní úroda je už zcela normální velikostně mírně nadprůměrné plody.  Protože mám zkušenosti, že firmy ve svých katalozích uvádějí názvy odrůd buď špatně přeložené, nebo záměrně skreslené, dá se předpokládat, že nově pojmenované odrůdy mohou být některou Senganou. V našem uznaném sortimentu vámi popisovaná jména odrůd nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.90 (?), 8.6.2009 22:05

I já mám takový pocit že inzerované "Giganty" jsou SENGA Gigana a firmaz Krnova je jen ruská odnož, prostě podvodníci. Neobjednávat, nekupovat!!! A tak zvané popínavé jahody je také pěkný humbuk. Ty mám druhým rokem, nikdy nešly do výšky, i když jsem šlahouny vyvazovala na konstrukci, loni po vysazení ani jednou nezakvetly, sousedi mě říkali, že jsou to samci, ale letos odkvetly a mají hezké a chutné plody, ale pouze v přízemí. Mají i bohaté zelené a velké listy, ale že by chtěly někam šplhat, to ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.167 (?), 11.7.2009 11:34

Jahody Senga Gigana mám už 25 let, stěhuji je po zahrádce vždy po třech letech a zatím se pořád drží. Jsou výborné, první plody nadměrně veliké, ostatní větší než u běžných odrůd. Jsou však měkké, náchylné k otlakům a proto vhodné spíš na běžný konzum, nebo k zmrazení. Ve vlhkých letech je u nich vyšší výskyt botritidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika